Подагра

Подагра – це хвороба, яка вражає суглоби людини. Цей процес відбувається у зв’язку з відкладенням уратів — солей сечової кислоти.
Подагричний артрит був уперше описаний ще в сімнадцятому столітті в англійській праці, яка називалася “Трактат про подагру”. У нім больові відчуття при подагрі порівнювалися з болями “при затиску кінцівки пресом”.
В основному подагра вражає представників чоловічої статі. При цьому захворювання відзначається приблизно у трьох чоловік на одну тисячу населення. Як правило, подагра проявляється у людей, яким вже виповнилося сорок років. Жінки хворіють на подагру в період після менопаузи. Якщо у людини розвивається подагра, симптоми захворювання виражаються ураженням будь-яких суглобів в людському організмі: це можуть бути суглоби кистей, пальців, колін, ліктів, ступень. Але найчастіше захворювання вражає суглоби пальців ступні.
Причини подагри
Чинниками, що провокують виникнення подагри, являється цукровий диабети, артеріальна гіпертонія. Подагра часто розвивається у людей, що мають спадкову схильність до захворювання, а також у тих, хто регулярно неправильно живиться. В основному напад подагри проявляється після прийняття людиною алкогольних напоїв, сильного переїдання. Особливо погано впливає на стан хворих, схильних до подагри, пиво. Напади подагри турбують хворих переважно в нічний час. При такому нападі людина відчуває сильний і раптовий біль, жар в суглобах. Його суглоби червоніють. При повторному нападі подагри спочатку в ураженому суглобі відчувається колення. За відсутності лікування подагри симптоми, описані вище, відчуваються все частіше. В той же час загострення стають тривалішими. Поступово захворювання вражає нові суглоби, іноді страждають також нирки і сечовивідні шляхи.
Симптоми подагри
Початком интермиттирующей подагри вважається перший напад артриту. В даному випадку у людини періодично чергуються ремісії і гострі напади недуги. Під час ремісії хворої абсолютно не скаржиться на стан здоров’я. Іноді після першого нападу до повторних проявів захворювання проходять роки. Проте найчастіше такі напади повторюються один або двічі в рік. Подагра прогресує, і її атаки повторюються частіше.

У більшості випадків у людини, що страждає подагрою, симптоми спочатку проявляються ураженням I плеснефалангового суглоба. При цьому розвивається гострий моноартрит. Причина ураження цих суглобів полягає в тому, що в цих суглобах дегенеративно-дистрофічні зміни хряща виникають в першу чергу. Тому в них урати відкладаються раніше, ніж в інших суглобах. У більше окремих випадках першими вражаються інші суглоби ніг, ще рідше — суглоби рук. До речі, з грецької мови слово ” подагра” переводиться як “капкан для ноги”.
Біль в суглобі при подагрі розвивається різко, напад може початися уранці або вночі, рідше – в інший час доби. Людина страждає від дуже інтенсивних і різких больових ощущений. Іноді біль може бути нестерпним, і анальгетики не допомагають від неї позбавитися. Дуже швидко відбувається і розвиток ознак місцевого запалення, яке вже через декілька годин проявляється максимально. В деяких випадках зростає і температура тіла хворого – вона може підніматися навіть до сорока градусів. Часто набряк і гіперемія шкіри над суглобом виражаються настільки сильно, що можуть нагадувати флегмону. Внаслідок таких неприємних відчуттів рухливість суглоба помітно обмежується. Через декілька днів(3-7-10 днів) усі симптоми захворювання повністю зникають.
Якщо хворобу не лікувати, то через деякий час вона може спровокувати деструктуризацію кісток. А при більш ніж чотирирічному перебігу захворювання над шкірою хворого з’являються горби, досить щільні на дотик. У них скупчуються кристали сечової кислоти. Такі горби виникають над хворими суглобами. Вони мають жовтуватий колір. Іноді горби лопаються, і з них виходять білі крихти. У деяких хворих при подагрие з часом також утворюються камені в нирках. При цьому людину турбують періодичні напади підвищеного артеріального тиску, ниркові кольки. Іноді, досить рідко, подагра також вражає серцевий м’яз.
Діагностика подагри
Зовнішні прояви подагри – набряки, опухання – лікар виявляє вже при огляді. Під час опитування з’ясовується наявність у пацієнта ознак захворювання.
Найбільш точним критерієм для діагностики подагри є виявлення шляхом мікроскопічного дослідження урату натрію в тофусе або синовиальной рідині. Тофус – це відкладення кристалів в м’яких тканинах сечової кислоти : вони відкладаються у вигляді вузликів. Еластичну густу масу, яка заповнює порожнину суглобів, називають синовиальной рідиною.
Існують і інші ознаки подагра, яка є дуже важливою в процесі встановлення діагнозу. Передусім, гіперурикемія, при якій в крові міститься занадто високий рівень сечової кислоти. Проте при цьому явищі подагра виникає не завжди, слідовательно, не можна вважати це явище основним критерієм для того, щоб встановити діагноз. В процесі діагностики подагри визначається добовий рівень виділення сечової кислоти з сечею. Під час загострення подагри результати аналізу крові свідчать про наявність підвищення ШОЕ, збільшену кількість лейкоцитів. Рентгенологічне дослідження також є одним з важливих моментів при діагностиці подагри. Проте в даному випадку ознаки хвороби можна виявити, якщо вона прогресує вже упродовж декількох років.
Важливо відрізнити подагру від інших недуг з схожими симптомами. Так, іноді подагру приймають за ревматоїдний або травматичний артрит.
Лікування подагри
Лікування подагри передбачає поступове втілення в життя декількох етапів терапії. Передусім, дуже важливо зняти гострі прояви захворювання. Подальше лікування спрямоване на те, щоб запобігти загостренню захворювання надалі. Також лікар вживає заходи для лікування ускладнень захворювання і профилактики подальших неприємних проявів подагри – наприклад, відкладення уратів в суглобах або в інших тканинах організму. Крім того, лікування подагри передбачає паралельну терапію ряду супутніх недуг – повішеного артеріального тиску, ожиріння, цукрового діабету та ін.
Якщо у хворого проявляється гострий напад подагри, в першу чергу для лікування захворювання використовуються протизапальні препарати. Часто застосовується препарат колхіцин, також лікар призначає і інші протизапальні засоби, наприклад, індометацин, диклофенак натрію. Якщо лікування такими препаратами полегшення людині не приносить, застосовується системне або внутрішньосуглобове застосування глюкокортикоїдів. Важливо, щоб людина строго дотримувалася постільного режиму, а уражена кінцівка знаходилася в піднесеному стані. Слід дотримуватися певних правил живлення при подагрі.
Лікування подагри передбачає застосування урикодепрессанты. Ці препарати сприяють пригніченню вироблення сечовою кицьлоти. Найчастіше вживаним препаратом на таку дію зважає алопуринол. Засоби, які використовуються для лікування подагри, пацієнти повинні приймати тривалий час — протягом року. Потім доктор коригує подальший спосіб застосування ліків. Також окрім алопуринола часто призначають урикозурические препарати, стимулюючі виділення сечової кислоти.
В процесі лікування цими препаратами слід врахувати, що при інтенсивному виділенні сечової кислоти після початку застосування таких препаратів сильно зростає ризик появи каменів в нирках. Отже, дуже важливі заходи, спрямовані на профілактику сечокам’яної хвороби. Крім того, при прийомі протиподагричних засобів впродовж року може підвищитися ризик розвитку нападів подагри. Отже, паралельно з такими засобами слід приймати препарат колхіцин або нестероїдні протизапальні засоби.
Лікування подагри передбачає також проведення физиопроцедур, парафінових і грязьових аппликаций, ванн з радоном і сірководнем. Такі процедури треба проводити на стадії ремісії. В той же час УФ-облучение проводиться на область ураженого суглоба і навіть в деяких випадках допомагає запобігти нападу. Біль полегшує калій-літій-електрофорез. Між загостреннями для ефективного лікування подагри необхідно робити вправи лікувальної гімнастики.
Існують також деякі рецепти народної медицини, які використовуються для лікування подагри. Для щоденного питва можна приготувати збір з кореня лепехи, листів шавлії і мучниці, трави звіробою. Ще один збір для питва в якості чаю включає суміш кореня лопуха і пирію, трави фіалки і вероніки. Крім того, корисно періодично пити настої з м’яти, кропиви, ромашки, девятисила, брусничного листа, кукурудзяних рилець, насіння льону. В якості засобу, який зменшує больові відчуття в суглобах, рекомендується відвар вівса.
Для лікування подагри народними методами готують також мазі для місцевого застосування. Для цього використовують сухийие шишки хмелю, порошок з яких слід в рівних пропорціях розтерти з несолоним свинячим салом.
Також на уражені суглоби модно прикладати компреси з відварів трав(для цього використовують хміль, бузину, ромашку). Також можна прикладати до хворих місць лопух, листя капусти
Прийняття ванн з додаванням відварів трав також може стати одним з методів лікування подагри. В даному випадку в теплу ванну можна додати відвари з хвоща, бузини, материнки, лопуха, кропиви, ялівцю та ін.
Дієта при подагрі
Хворим обов’язково необхідно дотримуватися спеціальної дієти, яка допоможе істотно поліпшити їх стан. Дієта при подагрі розроблена так, щоб усі дозволені продукти містили низьку кількість пуринів. До того ж дієта при подагрі містить мало калорій, тому допомагає нормалізувати вагу людини. В деяких випадках правильне харчування при подагрі допомагає привести в норму вироблення сечової кислоти. Так, існують навіть відомості про те, що в період голоду, воєн кількістьхворих подагрою різко зменшується у зв’язку з обмеженим живленням.
Живлення при подагрі передбачає вживання їжі рослинного походження, а також молочних продуктів. Білок треба різко обмежити. У раціон хворого не повинні входити нирки, мізки, печінка, шоколад, какао, кава. Також дієта при подагрі не передбачає вживання наваристих м’ясних і рибних бульйонів. Адже під час варіння пурини виходять в рідину. Бажано приблизно один раз в півтора тижні проводити розвантажувальний день. У такі дні можна їсти один з наступних видів продуктів : сир, кефір, овочі, фрукти. Також хворим на подагру не варто вживати алкогольні напої, оскільки алкоголь діє пригнічує на функцію нирок, що стосується виведення сечової кислоти. Живлення при подагрі передбачає мінімізацію споживання кухарської солі, тому їжу потрібно, принаймні, недосолювати.
Дієта при подагрі повинна включати велику кількість фруктів, різних круп, кисломолочних продуктів, сиру. Посилити выделение уратів з організму допоможе вживання цитрусових. Бажано включати в раціон більше сирих овочів і фруктів. Важливо щодня випивати не менше двох літрів води, оскільки це сприяє великим об’ємам сечовиділення. А для недопущення появи в нирках каменів слід щодня випивати близько напівлітра мінеральної лужної води. Вживати рідину можна у вигляді компотів, морсов, неміцного чаю.
Хворим подагрою не варто голодувати, адже повне голодування сприяє збільшенню кількості сечової кислоти в крові. Живлення має бути дробовим: їсти слід до шести разів щодня, при цьому порція не має бути великою.
Профілактика подагри
Щоб уникнути проявів цього неприємного захворювання, слід не допускати травм суглобів, не носити занадто вузьке і незручне взуття. Дієвим методом профілактики подагри є ведення активного способу життя, питво великої кількості рідини. Не слід зловживати продуктами, які багаті білком. Важливо контролювати масутіла, оскільки ожиріння може стати одним з провокувальних чинників для виникнення подагри. Проте в даному випадку важливо діяти поступово, оскільки різка втрата ваги може стати причиною зростання в крові рівня сечової кислоти.

колхіцин ціна, тофус це, лікування подагри львів, поліатріт лікуваня, Колхіцин яка ціна, Ліkаp львів подагpа, лікування подагри у львові- лiкар

Сервіс пошуку лікарів Doc.ua дозволить максимально швидко і без проблем знайти потрібного лікаря і записатися до нього на прийом прямо на сайті, вибравши зручний для вас час і дату. На сайті діє спеціально розроблена рейтингова система лікарів, заснована на оцінках та відгуках користувачів, що дозволить безпомилково знайти лікаря у Львові, який допоможе вирішити вашу проблему. Ми особисто перевіряємо усі відгуки користувачів, щоб давати максимально чесну і об'єктивну оцінку тому чи іншому лікарю. Записатися на прийом