Категорії «Генекологія»

Атопічний дерматит

Атопічний дерматит – спадкове неінфекційне захворювання шкірних покривів, алергічного характеру, може бути хронічним. За статистикою найчастіше захворювання зустрічається у членів однієї сім’ї. Якщо хтось з родичів або батьків має такі захворювання як бронхіальна астма, алергічний риніт або атопічний дерматит, вірогідність передачі захворювання дитині у спадок дитині 50%%. У разі, коли хворіють обидва батьки, вірогідність спадковості …

Демодекоз (демодекс)

Демодекоз, в просторечье — демодекс, хвороба, що викликається паразитами, патогенними кліщами, що потрапляють і живуть у волосяних фолікулах, сальних і мейбомиевых залозах людини і ссавців. На сьогодні відомі близько 65 різновидів цього кліща, розміром близько 0,2-0,5 мм, але на людині живуть тільки 3 види. Кліщ демодекс при дослідженні виявляється у 90%% населення, але у більшості …

Гемангіома

Гемангіомою називають судинну пухлину, яка найчастіше з’являється у дітей. Гемангіома – це червонясті плями, які поступово проявляються на різних частинах тіла, а також на обличчі. Згідно з існуючими статистичними даними, дитина, у якої діагностується це захворювання, народжується один раз на сто випадків. Область з почервонінням продовжує рости у міру зростання дитини, при цьому ніяких больових …

Педикульоз

Педикульоз(вошивість) – це хвороба, яка поширена в усіх країнах світу. Воші паразитують на людському телі, живлячись його кров’ю. Існує декілька різновидів вош. Вони мешкають на волосистій частині голови людини, можуть жити на білизні і предметах одягу, а також мешкати в області лобка. У окремих випадках воші також зустрічаються на інших частинах тіла, де росте волосся …

Короста

Короста є заразним захворюванням шкіри, виникнення якого провокує мікроскопічний паразит, який називається коростявий кліщ або коростявий зудень. Головними ознаками розвитку корости у людини вважається сильний свербіж, а також поява папуловезикульозного висипу. Дуже часто до висипу можуть приєднуватися вторинні гнійничкові елементи, що виникають через те, що хворий занадто сильно розчісує уражену хворобою шкіру. Уперше про це …

Кератома

Кератома – це наріст на шкірі доброякісного характеру. Його поява на шкірному покриві обумовлена розростанням рогового шару епітелію шкіри. Як правило, подібні пухлини з’являються у людей зрілого віку, після тридцяти-сорока років. При цьому і у чоловіків, і у жінок кератома проявляється так само часто. Причини кератоми В якості головної причини появи кератоми на шкірі фахівці …

Мікроспорія

Мікроспорія – захворювання, спровоковане грибком. Для цієї хвороби характерне ураження шкіри і волосся, у більше окремих випадках грибок вражає також нігтьові пластинки. Це захворювання дістало назву згідно з найменуванням збудника хвороби — гриба роду Мікроспорум. Також цю недугу знають під назвою “стригучий лишай” зважаючи на ряд характерних особливостей її прояву. Після попадання на шкіру людини …

Грибок на ногах

Грибок на ногах – це хвороба інфекційного характеру, яку провокують хвороботворні гриби. Саме грибок на ногах є на сьогодні однією з найбільш широко поширених грибкових інфекцій(мікозів). Ця недуга передається від людини до людини. При цьому особливою групою ризику є члени сім’ї і близькі люди хворого, для яких він ставати джерелом інфікування. Збудник грибка на ногах …

Іхтіоз

Іхтіоз – захворювання шкіри, для якого характерне порушення ороговіння шкірних покривів. Відноситься до групи спадкових дерматологічних захворювань. Етіологія іхтіозу повністю не вивчена, відомо лише, що захворювання обумовлене біохімічним дефектом групи мутантних генів. При цьому розрізняється декілька клінічних форм хвороби залежно від групи генів, що мутували. Іхтіоз супроводжується недостатністю вітаміну А, гіпофункцією статевих залоз, щитовидки. Патологічний …

Псоріаз (лускатий лишай)

Псоріаз(інша назва – лускатий лишай) – запалення шкірних покривів, яке носить характер, що самоподдерживающийся. Причиною цього стану стає занадто висока активність імунних клітин. При псоріазі має місце надлишок місцевого імунітету, виникнення якого провокують істотні порушення у функціонуванні нервової, а пізніше також імунної системи. При цьому зараження інфекційними захворюваннями, дія як побутових, так і харчових алергенів, …