Категорії «Наркологія»

Хвороба Паркінсона

Хвороба Паркінсона(паркінсонізм, тремтливий параліч) є дегенеративним захворюванням головного мозку, що викликається поступовим відмиранням клітин, що містять дофамін, які розташовані у базальних гангліях глибинних відділів головного мозку(“чорна субстанція”). Її прояви – скутість рухів, проблеми з ходьбою, ригідність м’язів, тремтіння(тремор) рук і ніг. Симптоми хвороби Паркінсона на початку XIX століття уперше описав лікар Джеймс Паркинсон в “Есе …

Міжреберна невралгія

Міжреберна невралгія – цей прояв больового синдрому по ходу міжреберного нерва. Цей стан виникає із-за роздратування або здавлення міжреберних нервів. Як правило, ця хвороба вражає людей в середньому віці, ще частіше — літніх людей, а ось у дітей хвороба практично не діагностується. Причини міжреберної невралгії Ця недуга є больовим синдромом, який має рефлекторне походження. Як …

Парестезія

Парестезія — цей стан, при якому у людини проявляються анормальні відчуття уздовж шляхів периферичних нервів, що проводять. Хворий відчуває колення або оніміння. При такому стані больових відчуттів немає. Розвивається цей стан як несподівано, так і поступово. Парестезія може тривати певна кількість часу або бути постійною. Парестезія є симптомом цілого ряду захворювань неврологічного характеру. До того …

Дистонія

Дистонія – це порушення в роботі певного відділу нервової системи, який відповідає за автономні процеси людського організму. Розрізняють різні види дистонії, для яких характерні певні симптоми. М’язова дистонія М’язова дистонія – це хвороба екстрапірамідної системи, яка має хронічний характер. Цей стан, для якого характерне скорочення м’язів постійного або спазматичного характеру. Це скорочення відбувається і в …

Вегето-судинна дистонія

Вегето-судинна дистонія(скорочена назва ВСД) – це симптомокомплекс клінічних проявів, що відрізняються різноманіттям і різних органів, що стосуються, і систем. ВСД розвивається із-за наявності відхилень у функціонуванні і структурі центральних і/або периферичних відділів вегетативної нервової системи. Це захворювання не є окремою нозологічною формою, але якщо ВСД поєднується з іншими патогенними чинниками, то у результаті можливе виникнення …

Психовегетативний синдром (вегетативна дистонія)

Психовегетативний синдром(вегетативна дистонія, психастенический занепад та ін.) – це синдром, при якому у людини спостерігаються порушення вегетативних функцій, різні по проявах і походженні. Причини Психовегетативні розлади часто діагностуються у дітей старшої вікової групи, а також у підлітків і молодих людей. У більше окремих випадках хвороба проявляється у людей після 40 років. Нейроциркуляторна дистонія найчастіше розвивається …