Гігрома


Гігрома представлена пухлиноподібним новоутворенням, зазвичай круглої форми, яке складається із скупчення слизу, серозної рідини, фібрину. Гігрома – це доброякісна пухлина, що стосується переважно суглоба. Вона покрита звичайною нормальною шкірою, є малорухомою із-за фіксації на рівні основи. Середній розмір гігроми коливається в межах від напівсантиметра до п’яти-шести.
Досі медиками не виявлена точна причина виникнення цієї пухлини. При цьому виникнення гігроми може бути пов’язане з надмірними фізичними навантаженнями, травмами, але нерідкі і випадки, коли зв’язати появу гігроми з якими або причинами неможливо.
Існує два види гигром :

Однокамерна
Двукамерная

Поява гігроми зазвичай розпочинається з невеликого набрякання шкіри розміром з горошину, яке пізніше може розростатися. Найпоширеніше місце – це зона променезап’ясткового суглоба, що заподіює людині особливу незручність, при цьому нерідкі случаї виникнення пухлин і в інших місцях.
Із-за зв’язку гігроми з суглобом можуть виникати випадки протікання рідини, що наповнює його, до суглобів. Це примушує хворого думати, що пухлина пропала, але як правило, вона виникає знову.
Якщо гігрома не заважає, не виливається в порожнину суглоба, людина може жити з нею довгі роки, не випробовуючи незручностей. Зазвичай до хірургічного втручання прибігають ті, кого не влаштовує неестетичний весняний вид пухлини, біль, який вона може заподіювати, незручності при русі.
Присутність гігроми на тілі може не мати яких-небудь симптомів, але нерідко людина починає відчувати болі, що тягнуть.

На жаль, як показує практика, більшість випадків хірургічного втручання при лікуванні гігроми не призводять до тривалого позитивного результату: пухлина зникати лише на короткий термін, після чого виникає знову, утворюючи рецидиви.
Розчавлювання гігроми – це дуже болючий процес. При нім відбувається протікання рідини в суглоб або вдовколишні тканини, якщо оболонка розривається. При розчавлюванні гігроми можливі декілька результатів: або через деякий час знову повернеться на свої місця, або виникає гнійне запалення.
Пункція гігроми – ще один метод позбавлення від рідини, що скупчилася. У разі застосування цього методу вміст відсисається спеціальною голкою, може робиться введення лікарських препаратів. Оскільки рідина з гігроми видаляється, але оболонка залишається, вона з часом знову починає наповнюватися.
Видалення ганглія – найбільш ефективний на сьогодні метод позбавлення від цієї пухлини. Для нього характерна мінімальна кількість рецидивів, а при повному і правильному видалення вірогідність назавжди забути про пухлину близько в 100%%. Час цієї операції складає біля півгодини, виконується вона під місцевою анестезією, і вже через тиждень знімаються шви. При великих розмірах можливе проведення операції під наркозом.
У разі неправильного проведення операції можливе неповне видаленняоли, що призводить до рецидивів впродовж декількох місяців.


гігрома, видалення гігроми ціна, гігрома це

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *