Хрипи в грудях

Хрипи — звуки, що з’являються внаслідок інтенсивного проходження повітря крізь дихальні шляхи, які на даний момент звужені.
Як проявляються хрипи в грудях?
Кашель і хрипи в грудях з’являються при різних захворюваннях, зокрема при захворюванні бронхів, трахеї. Іноді розчути при диханні в грудях хрипи може тільки лікар, використовуючи для цього стетоскоп. Явні сильні хрипи в грудях можна почути у людей, які давно і багато палять. Іноді хрипи помітні, якщо прикласти вухо до грудей людини.
Лікарі підрозділяють хрипи на сухі і вологі. Сухі хрипи можуть бути свистячими і басовими. Свистячі хрипи, як правило, виникають, коли внаслідок запальних процесів відбувається звуження бронхів. Басові хрипи виникають, якщо у бронхах відбувається коливання густої мокроти. Як наслідок, з’являється резонанс і хрипи.
Сухі хрипи утворюються без безпосередньої участі рідини. Вони найчастіше супроводжують ларингіт, бронхіт, фарингіт.Спостерігаються сухі хрипи при бронхіальній астмі. У такому разі відбувається спазм гладкої мускулатури бронхів. Слідує особлива увага обернути на хрипи при астмі. Вони часто є присутніми при гострому нападі захворювання. Але якщо в період нападу хрипи несподівано зникають, то, можливо, сталося повне закриття звужених дихальних шляхів. Отже, це дуже небезпечна ознака.

Утворення вологих хрипів пов’язане із скупченням в просвіті бронхів рідини. Це може бути мокрота, кров, набрякла рідина. Вологі хрипи бувають звучними і незвучними. Вислухати вологі хрипи можна у тому випадку, якщо бронхи оточені щільною легеневою тканиною. У такому разі може йтися про розвиток запалення легенів. Незвучні хрипи лікар вислуховує в нижніх відділах грудної клітки у тому випадку, якщо спостерігаються застійні явища.
При покашлюванні характер хрипів завжди міняється. Проте, людина не припиняє хрипіти, навіть після того, як він відкашлявся. Вони можуть або посилитися, або на якийсь час зникнутьь. Фахівець повинен відрізнити від хрипів крепітацію. Це явище спостерігається, коли відбувається разлипание термінальних відділів бронхіол.
Висота, тембр і гучність хрипів можуть бути самими різними залежно від того, наскільки звужені бронхи, і який саме бронх уражений. Сухі хрипи, як правило, є протяжними.
Якщо у хворого прослуховуються хрипи в легенях і кашель, то ці симптоми можуть супроводжуватися і іншими явищами. Це задишка, сильне збудження, напруга м’язів шиї. Може роздуватися грудна клітка, людину періодично турбує сухий кашель.
Чому проявляються хрипи в грудях?
Виділяється цілий ряд захворювань дихальної системи, а також інших недуг, при яких можуть виникнути хрипи в грудях. Це легенева і серцева недостатність, пневмонія, емфізема легенів, туберкульоз. Хрипи можуть прослуховуватися при ларингіті і фарингіті, їх прояв характерний для бронхіальної астми.
Хрипи при бронхіті прослуховуються чітко. Особливо добре помітні хрипи при гострому бронхите. Після періоду лікування захворювання лікар обов’язково вислуховує, чи не є присутніми хрипи після бронхіту. У хворих як гострим, так і хронічним бронхітом прослуховуються вологі незвучні хрипи. При такому явищі призначається додаткова терапія.
Хрипи виникають при серйозних алергічних реакціях, які погрожують життю людини. Також хрипи можуть свідчити про те, що в дихальні шляхи потрапило чужорідне тіло.
Хрипи часто виникають у дітей до трирічного віку. Оскільки у малюків відносно маленькі дихальні шляхи, то при спазмі м’язів бронхів, набряку або при запальному процесі прохідність порушується швидше. Кашель і хрипи у дитини виникають навіть тоді, коли він тривалий час перебуває на забрудненому повітрі. Тому люди, що палять, ні в якому разі не повинні палити у будинку, щоб не спровокувати у дитини хрипи і кашель.
Кашель з хрипами у дитини, як і у дорослої людини, проявляється при захворюваннях органів дихальної системи. Якщо грубі хрипи слышатся тільки при вдиху повітря, то в даному випадку можна підозрювати розвиток крупу. Необхідно обов’язково звернутися до лікаря.
Як позбавитися від хрипів в грудях?
Як і при будь-якому іншому симптомі, за наявності хрипів в грудях необхідно спочатку правильно встановити діагноз і тільки тоді приступати до лікування захворювання. Фахівець вислуховує хрипи за допомогою стетоскопа, при необхідності проводиться рентгенологічне дослідження та ін.
Особливу увагу батьки повинні звертати на стан дитини, у якої спостерігаються хрипи в грудях. Слідує, не відкладаючи, викликати невідкладну допомогу, якщо у дитини синіє шкіра біля губ, відзначається утруднення дихання, сильна загальмованість, дитина не може нормально говорити.
При прояві хрипів в грудях у дорослих людей рекомендується по можливості зігрівати тіло і робити процедури, які дозволяють позбавитися від мокроти.
Якщо у хворого спостерігаються проблеми з диханням, в стаціонарі його можуть на деякий час підключити до апарату штучногодихання. Лікування хрипів в грудях полягає в прийомі лікарських препаратів, які дозволяють відкрити дихальні шляхи, протизапальних засобів. При сухому кашлі застосовуються засоби, що пригнічують його. Для відходження мокроти призначається прийом засобів, які розріджують мокроту. Хворий в перші дні захворювання повинен дотримуватися постільного режиму, при цьому лежати в зручній позі, в якій йому легше дихати.
Якщо кашель триває декілька днів, а мокрота при цьому не відходить, обов’язково треба звернутися до лікаря, щоб він призначив правильну схему лікування. Якщо з’являється мокрота жовтуватого або зеленуватого відтінку, то йдеться про серйозну інфекцію. В процесі лікування важливо вжити усі заходи, щоб повністю очистити бронхи від слизу. Паралельно з призначеним лікарем лікуванням можна практикувати застосування деяких народних засобів, наприклад, прийом настоїв трав, теплі компреси, інгаляції. Важливо пити якомога більше теплої рідини.
Під час активної терапії слідує полностюком відмовитися від паління, обмежити контакт з алергенами. Важливо потурбуватися і про зміцнення імунної системи. Цьому сприяє прийом вітамінних комплексів, правильне харчування. В процесі лікування лікар може порекомендувати виконувати спеціальну дихальну гімнастику.
Після захворювання, пов’язаного з хрипами в грудях і кашлем, треба деякий час дотримуватися щадного режиму, не виходити на вулицю в зимовий час, а також вживати усі заходи, щоб не допустити переохолодження дихальних шляхів.
Щоб запобігти виникненню хвороб, пов’язаних з хрипами в грудях, варто уникати простудних хвороб, намагатися не бувати у багатолюдних місцях в період епідемій, не переохолоджуватися.

хрипи в грудях, хрипи у дитини, хрипи в легенях, хрипи в грудях у дитини, Хрипи, хрипи у дітей, Хрипи в дитини

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

CAPTCHA
Refresh

*