Евтаназія


Евтаназією називається практика припинення людського життя із-за невиліковного захворювання і нестерпних страждань, що виникають в результаті його; також евтаназію можна розглядати з точки зору задоволення вимоги хворого покінчити з його життям з метою припинення страждань без медичних показань в мінімально хворобливій або безболісній формі.
На сьогодні цей термін може використовуватися в різних сенсах, серед яких : турбота про вмираючих, прискорення настання смерті тих, хто випробовує важкі страждання, надання хворому можливості померти.
У теорії евтаназії виділяють два види. Активна евтаназія має на увазі введення медичних препаратів вмираючому, що веде до безболісної і швидкої смерті. У США, приміром, ця практика є поширеною, коли людина в юридично достовірній формі і заздалегідь може виражати своє волевиявлення у разі настання безповоротної коми. Крім того, доцій формі відноситься самогубство за допомогою лікарів, яке полягає у факті надання пацієнтові препаратів, що скорочують життя, на його прохання. До пасивної форми евтаназії відноситься навмисне припинення підтримувальної терапії хворого, приміром, відключення апарату штучного дихання.
Також розрізняють недобровільну і добровільну евтаназію. До останнього виду відноситься евтаназія з попередньої згоди хворого, або на його попереднє прохання. Недобровільна евтаназія має на увазі дії відносного хворого, який знаходиться в несвідомому стані. Вона здійснюється на підставі рішення опікунів, родичів і інш.

Уперше цей термін був використаний ще в XI столітті, коли він використовувався для позначення “легкої смерті”. У ряді європейських країн евтаназія була широко поширена ще до початку Другої світової війни. Проте в результаті дій нацистів, різних програм умертвіння, ідеї евтаназії були надовго дискредитовані. Однимз відомих фахівців, що виступають за евтаназію, був З.Фрейд. Він навіть вчинив евтаназію ще в 1939 році у своєму домі в Лондоні із-за раку неба за допомогою доктора Шур. До цього він пережив 19 невдалих операцій, які у той час проводилися під місцевим наркозом.
На сьогодні евтаназія входить в медичну практику припинення життя безлічі країн, на що вплинуло декілька чинників. З одного боку, це прогрес в області медицини, який дозволив значно понизити смертність. З іншого боку, це усе велика зміна моральних пріоритетів і цінностей в сучасному суспільстві, в центрі яких знаходяться права людини. Трохи більше половини опитаних російських лікарів на питання про допустимість евтаназії відповіли, що ніколи не замислювалися над цим питанням. Думки, що залишилися, практично повністю розділилися між прибічниками і супротивниками цього підходу.
Серед аргументів за евтаназію виступають наступні: життя розцінюється як благо лише до тому випадку, коли удовольствия коштують вище за страждання, а позитивні емоції перевищують негативні; підтримка людського життя, що знаходиться у вегетативному стані вимагає великих фінансових вкладень; життя є благом лише тоді, коли має людську форму.
Що стосується аргументів ” проти”, то серед них: не можна визнавати право людини на самогубство, життя з будь-якій формі, навіть повна страждань, завжди знаходиться вище за відсутність життя; життя є вищим благом; людям, що опинилися у вегетативному стані, не можна відмовляти в можливості жити.
Нідерланди є піонерами в області дозволу цього підходу. У 90-х роках минулого століття Верховний суд визнав можливість здійснення добровільної евтаназії. Після цього евтаназію легалізували у Бельгії, що з кожним роком допомогло все більшій і більшій кількості хворих розлучитися з життям, приміром, в 2004 році до неї вдалося у півтора рази більше пацієнтів, чим в 2003г.
У Росії будь-яка форма евтаназії, як активна, так і пасивная, визнається злочином, і класифікується в якості умисного вбивства, що спричиняє за собою відповідне покарання.
Сьогодні у багатьох країнах ведеться суспільно-політична діяльність, яка спрямована на переконання громадськості в необхідності легалізації евтаназії. Прибічники цього методу спираються на положення про гуманність, супротивники – на сприяння в самогубстві. У Австралії навіть за таку діяльність за переконанням передбачено покарання, як за пропаганду самогубства, сприяння в самогубстві, доведення до самогубства.
Цікаві факти
Одного разу в одній з клінік Цюріха здоровій громадянці була проведена евтаназія. Вона мотивувала своє прохання тим, що бажає піти разом з чоловіком, який був смертельно хворий.


Київ, Львів, Тернопіль, Івано-Франківськ, Вінниця, Луцьк, Чернівці, Рівне, Хмельницький, Ужгород, Дрогобич, Виноградів, Калуш, Житомир, Черкаси, Полтава, Біла Церква, Самбір, Стрий, Коломия, Кам'янець-Подільський, Червоноград, Миколаїв, Жовква, Харків, Дніпро, Чернігів, Ковель, Херсон, Золочів - відвідувачі саме з цих міст найчастіше знаходять відповіді у нас на сайті.


Теги: препарати для евтаназії, евтаназія цікаві факти

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *