Варикоцеле

Варикоцеле — варикозне розширення вен сім’яного канатика і яєчка. Хвороба належить найпоширеніших серед чоловіків захворювань і часто дає важкі ускладнення у вигляді чоловічого безпліддя.
Механізм хвороби в наступному: кров рухається від яєчка від низу до верху, до серця по венах мошонки.
У нормальному стані зворотному кровотоку перешкоджає клапанний апарат стінки вен, при виникненні хвороби ці клапани не працюють, в результаті кровотік сповільнюється і порушується кровопостачання яєчка, його функції пригноблюються, з’являються симптоми захворювання, безпліддя.
Хвороба досить часта, діагностика варикоцеле за допомогою ультразвуку виявляє її у 35%% чоловіків репродуктивного віку. Як правило, в 98%% випадків захворювання, воно буває одностороннім.
Однією з причин виникнення варикоцеле є природжена слабкість судинної стінки в силу генетичних предрасположенностей організму. Майже завжди з’ясовується, що родичільного мають які-небудь проблеми з судинами або сполучною тканиною : вади клапанів серця, варикозне розширення вен ніг, фімоз, плоскостопість або якісь інші прояви.
Друга часта причина появи варикоцеле – підвищення тиску крові у венах мошонки або малого тазу. Яичковая віна іноді може перегинатися або пережиматися іншими судинами, що призводить до звуження просвіту вени і підвищення тиску в ній. Венозна мережа навколо яєчка під впливом тиску усе більш розширюється, і в яскраво виражених випадках, яєчко виявляється в оточенні сітки з венозних судин.

Порушується терморегулююча функція мошонки, температура в яєчку підвищується, що призводить до пригнічення сперматогенезу і чоловічого безпліддя. Чинниками, які не можна назвати причиною захворювання, але, великою мірою сприяючими розвитку хвороби, являються надмірна напруга м’язів черевного пресу, підняття тяжкості, хронічні запори або діарея.
Чинниками безпліддя, при яких потрібно хирургическое лікування варикоцеле, являються: підвищення температури в яєчку до температури тіла і пригнічення нормального сперматогенезу, гіпоксія яєчка, зворотна занедбаність в яєчка біологічно активних речовин з нирок і надниркових залоз, накопичення в тканині яєчка вільних радикалів, які є сильними клітинними отрутами і ушкоджують клітини.
Симптоми варикоцеле
Підступність хвороби варикоцеле полягає в тому, що аж до запущених станів, вона не викликає ніякого занепокоєння і виявляється тільки під час медичних оглядів. Найчастіше хвороба виникає під час статевого дозрівання, за короткий строк досягає якоїсь міри і потім більше не прогресує.
Юнак може помічати деяке збільшення, опущення лівої половини мошонки, з’являються неприємні відчуття в паху, які посилюються при фізичному навантаженні або статевому збудженні. При певних мірах варикоцеле відвисла мошонка починає заважати ходьбі. У вертикальному положенні збільшується ліва половина мошонки. У запущенных випадках з’являються постійні болі, мошонка значно збільшується, ліве яєчко зменшується, спостерігається контурування звитих вен.
При лабораторному дослідженні сперми виявляється значне зниження кількості сперматозоїдів і їх рухливості.
Варикоцеле, залежно від того, наскільки сильно розширені вени яєчка і сім’яного канатика, ділиться на 4 міри розвитку :
0 міра — варикозне розширення вен яєчка не промацується і визначається тільки інструментальними методами УЗИ або допплерографии.
1 міра – симптоми варикоцеле полягають в розширенні вен, яке промацується тільки у вертикальному положенні стоячи.
2 міра – вени сильно розширені і промацуються у будь-кому положення.
3 міра – патологічну зміну вен яєчка і сім’яного канатика можна визначити візуально.
Перехід однієї стадії варикоцеле в іншу буває дуже рідкісний.
Діагностика варикоцеле
При діагностиці варикоцеле, починаючи з другої міри, часто буває достатнім візуальний огляд абопальпація. Пальпацію можна проводити по методу Вальсальвы, коли пацієнтові пропонують натужитися, щоб отримати об’єктивнішу картину і при позитивному результаті додаткового обстеження не вимагається.
При першому ступені варикоцеле треба проводити спеціальне обстеження мошонки — УЗИ або допплерографию, обов’язково в двох положеннях – стоячи і лежачи. Це ж обстеження в обов’язковому порядку треба проводити при болях в яєчках або підозрі на безпліддя.
Обов’язково робиться спермограмма – не менше чим 2-кратна і з інтервалами в 4-12 тижнів. Перед спермограммой потрібна тижнева статева стриманість.
Спермограмма
Проведення дослідження эякулята під мікроскопом, є єдиним аналізом, що дозволяє дати оцінку здатності чоловіка до зачаття дитини. Проте слід врахувати, що ніяке відхилення від норми показників спермограммы, не означає повну неможливість зачаття. Усі відхилення показників можуть означати лише зниження вірогідності зачаття, а не полностюком виключити його.
Для того, щоб спермограмма дала максимально об’єктивні результати, потрібна правильна підготовка.
1. Тижнева статева стриманість.
2. Тижнева відмова від вживання алкоголю, лікарських препаратів, кофеїну.
3. Таке ж термін того, що утримується від усіх теплових процедур: гарячих ванн і душа, сауни, лазні, солярію.
При повторному обстеженні дотримуватися таких же умов. Сперма на аналіз виходить шляхом мастурбації, презерватив з матеріалом має бути впродовж 3 годин відправлений на аналіз.
При лабораторному дослідженні сперми – спермограмма, розрізняє декілька стадій тестикулярної дисфункції :
1 стадія – показники концентрації і рухливості сперматозоїдів нормальні, іноді відзначається падіння концентрації сперматозоїдів з нормальною морфологією.
2 стадія тестикулярної дисфункції – концентрація сперматозоїдів в межах норми, але відзначається зниження їх рухливості. При повторному дослідженні эякулята можливо, більше, ніж 1,5-кратна зміна основних показників кінцінтрации, рухливості, морфології, загальна кількість сперматозоїдів рідко скорочується нижче 10 млн.
3 стадія характеризується ознаками атрофії яєчок – зниженням їх об’єму і щільності яєчок. Концентрація сперматозоїдів понижена до 5 млн./мл або нижче.
Дуже часті випадки, коли при захворюванні симптоми варикоцеле не проявляються і чоловік може не знати про свою хворобу до якого-небудь медичного обстеження по іншому випадку.
Лікування варикоцеле
Варикоцеле не є небезпечним захворюванням, загрозливим життю і показанням до оперативного втручання є тільки безпліддя хворого, стійкі больові відчуття в області яєчок, естетичні дефекти мошонки і припинення зростання внаслідок хвороби яєчка в період статевого дозрівання.
Неоперативне лікування варикоцеле на даний момент в медицині не застосовується. Операція проводиться наступними методами: звичайна відкрита операція, ендоскопічна операція, оперативне втручання з міні доступу, мікрохірургічна реваскуляризація яєчка.
Вибір метода операції здійснюється на підставі аналізів і проявів захворювання.
Профілактика варикоцеле
У зв’язку з тим, що варикоцеле розвивається із-за генетичної схильності або анатомічних особливостей, про профілактику не йдеться. Розумно пройти обстеження у уролога після завершення періоду статевого дозрівання.
Якщо виникли симптоми варикоцеле, то слід дотримуватися деяких правил: уникати проблем з випорожненням і фізичного перенапруження, які можуть привести до підвищення кров’яного тиску в області малого тазу. В принципі, ці заходи і є профілактика варикоцеле як така.
При виникненні болів в яєчках, полегшити стан допоможе холодний компрес в області мошонки і застосування судинозвужувальних препаратів.

варикоцеле ціна операції львів, варикоцеле, лікування варикоцеле у львові, варикоцеле операція львів, варікоцеле львів, яка ціна на варикоцеле м львів, варикоцеле львов цена

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

CAPTCHA
Refresh

*