Фізіотерапія


Фізіотерапія – це область клінічної медицини, яка спеціалізується на вивченні лікувальної і фізіологічної дії штучно створюваних і природних фізичних чинників, які роблять вплив на організм людини.
Ця область медицини є однією із старої серед профілактичних і лікувальних напрямів медицини, вони включають велику кількість розділів, найбільшими серед яких є:

Лазеротерапія – лікування за допомогою низькочастотного лазера
Кріотерапія – лікування за допомогою низьких температур
Фізіотерапія з використанням теплового випромінювання і також гарячих аплікацій, приміром, парафінотерапія
А також інші методи(диадинамотерапия, миостимуляция, трансвертебральная і транскраниальная мікрополяризація, амплипульстерапии і так далі)

Кожен з цих розділів включає ряд комплексних відособлених лікувальних методів, які грунтовані на дії якого-небудь фізичного чинника.
Фонофорез і электрофорез є проміжними видами терапії між фармакотерапією і фізіотерапією, з огляду на те, що на цих процедурах використовується поєднання доставку лікарських препаратів через слизову оболонку і шкіру і фізіотерапевтичних процедур.
Фізіотерапія має безпосередній зв’язок з біохімією, біофізикою, радіо -и електротехнікою, химикой, фізикою, а також з іншими клінічними дисциплінами.
Метою цього виду терапії є досягнення оптимального ефекту в лікуванні захворювання, при мінімальному навантаженні на організм хворого. Використання лікарських засобів у більшості ситуацій є безумовно виправданим, але іноді виникає висока вірогідність непередбачених і небажаних побічних ефектів. В даному випадку, якраз і використовується фізіотерапія.

Хірургічне втручання зазвичай є крайнім заходом лікування. Саме тому найпоширенішим і безпечнішим напрямом реабілітації і лікування залишається фізіотерапія, яка використовує методи, створені в сьогоденнячас, а також випробувані тисячоліттями.
Безпеку використання фізіотерапії привело до того, що вона може застосовуватися практично у будь-яких випадках, самостійно або в сукупності з іншими методами, хірургією, наприклад.
Призначення того або іншого методу відбувається на основі:

Віку і статі пацієнта
Історії хвороби і життя
Патології захворювання
Тяжкість і стадії течії
Психічного і фізичного стану
Географія проживання хворого

Враховуватися може і інші чинники, наприклад, особисте відношення хворого до запропонованих методів, його соціальне положення і так далі. Індивідуальний підбір методу лікування завжди має місце в гінекології, урології, венерології.
У складі комплексного лікування ця терапія має максимальний ефект. Останнім часом спостерігається тенденція поєднання декількох видів інфекцій, а це значно обтяжує протікання патологічного процесу, що нерідко буває при тазовому ганглионеврите, після операції, мастопатії, порушенні менструального циклу, генитальном інфантилізмі, гіпоплазії матки, хронічному запаленні матки і придатків, больовому синдромі, спаечном процесі. При лікуванні вищеописаних захворювань використання фізіотерапії має високий ефект, що прискорює лікування і не має побічних ефектів.
Фізична/фізіотерапевтична реабілітація характеризується набором заходів реабілітації, які спрямовані на те, щоб відновити працездатність, втрачене здоров’я і так далі. Цього виду реабілітація включає адаптуючі тренування, методи курортології, елементи психотерапії, книго-музыко-терапию, иглорефлексотерапию, мануальну терапію, масаж, лікувальну фізкультуру, ігрові види спорту на за свідченнями завершальних етапах.
ЛФК і масаж є одними з найбільш поширених методів реабілітаційної фізіотерапії.
ЛФК – це одно і ефективних засобів реабілітації в травматології, неврології, ревматології, кардіологи. Ігнорування використання фізіотерапії здатне затягнути одужання. Але слід пам’ятати, що использование ЛФК має бути грунтоване на рекомендації лікаря. Так, фізичні навантаження на дистрофічній або запаленій ділянці без попереднього поліпшення мікроциркуляції і зняття спазму і набряку може привести до дрібних крововиливів, микротравматизации, а також ще сильнішому склерозированию сполучної тканини.
Окрім методів клінічної фізіотерапії, актуально також використання і домашніх процедур при поверненні до своїх повсякденних фізичних навантажень і у своє життєве середовище.
Засоби физиореабилитации, які прискорюють і полегшують ефекти ЛФК наступні:

До ЛФК призначають різні теплові процедури(електричну грілку, соллюкс, парафін, озокерит і інші), розігрівний масаж хворобливої зони, масаж може використовуватися разом з вібраційною або тепловою дією. На сьогодні існує безліч медичних побутових приладів, які поєднують в собі одночасно електротерапевтичне, інфрачервоне, вібротеплове і інші види дії.
Після ЛФК обычале використовуються розсмоктуючі процедури – ультразвук, лазер, магніт, тепло, електропроцедури.

Останнім часом широко став використовуватися бішофіт як противоспалительное, розсмоктуючий, мікроциркуляторний і спазмолітичний засіб. Тому його використання разом з масажем, електротерапією, магнітом і ультразвуком.
Масаж є дуже ефективним засобом завдяки механічній дії, який дає сильний енергетичний ефект. Масаж може виконуватися як в медичній установі, так і удома – у вигляді самомассажа. Ефект від даної процедура фізіотерапії можт посилитися різними рослинними екстрактами, бішофітом, ефірними оліями. Для домашнього масажу використовуються різні апарати для роликового, вакуумного і вібраційного масажу.
Фізіотерапія і хірургія
На сьогодні фізіотерапія має наукове і теоретичне обгрунтування, вона підтвердила свою високу лікувальну ефективність і корисність. Розумне і своєчасне використання фізіотерапевтичних методів помогает відновленню працездатності і функцій хворого, сприяє повноцінному і швидкому загоєнню тканин, швидкої інволюції(руйнуванню) патологічних процесів, перешкоджає виникненню ускладнень. Позитивні моменти фізіотерапії особливо помітні в порівнянні з недоліками хіміотерапії.
Багато хірургічних захворювань є об’єктом фізіотерапії, серед них хвороби ШКТ, судинні захворювання, гнійні і запальні процеси в тканинах, а також різні ускладнення: перивисцериты, келоїдні рубці, инфильтраты, крововиливи. Різні фізіотерапевтичні чинники при доопераційній підготовці роблять позитивний вплив на стан хворого, прпятствуют розвитку ускладнень після операції, прискорюють процес регенерації. Фізіотерапія може використовуватися і при невідкладних станах(нападах коликов, бешиховому запаленні, больових синдромах). У хірургічних хворих окрім класичних прийомів фізіотерапії, таких як використання електричного поля, постійного тено, лазерної терапії, ультрафіолетових променів, все ширше починають впроваджуватися могнитотерапия, фонофорез і так далі.
Фізіотерапія і геникология
Незмінно важливою частиною лікування і профілактики гінекологічних і акушерських патологій є фізіотерапія. Вона може бути як додатковим, так і основним методом лікування. Методи фізіотерапії іноді можуть навіть замінити масаж, дієтичне харчування, лікувальну гімнастику, операцію, лікарську терапію. Прогрес у фармакології трохи зменшив активне використання фізіотерапії, проте існує цілий ряд станів, для яких вона залишається єдиним методом лікування. Одним з таких станів є тазовий біль, який виникає із-за спаечного процесу. Використання цього виду терапії здатне зменшити запальний процес і ризик виникнення спайок, скорочує терміни лікування, полегшує симптоматику, знижує ризик рецидивів, забезпечує відсутність лікарського навантаження. Для жінок, які страждають безпліддям, фізіотерапія особливо важна, якщо безпліддя виникло в результаті аборту, геникологической операції, вискоблювання порожнини матки і так далі. Відновлення ушкодження статевих органів і матки набагато легше відбувається в результаті фізіотерапії.


Київ, Львів, Тернопіль, Івано-Франківськ, Вінниця, Луцьк, Чернівці, Рівне, Хмельницький, Ужгород, Дрогобич, Виноградів, Калуш, Житомир, Черкаси, Полтава, Біла Церква, Самбір, Стрий, Коломия, Кам'янець-Подільський, Червоноград, Миколаїв, Жовква, Харків, Дніпро, Чернігів, Ковель, Херсон, Золочів - відвідувачі саме з цих міст найчастіше знаходять відповіді у нас на сайті.


Теги: мікрополяризація львів, тернопіль мікрополяризація

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *