Фармакотерапія


Фармакотерапія – це лікування фармакологічними агентами, або лікарськими засобами. Фармакотерапія є консервативним методом лікування. Крім того, дані поняття використовується для позначення розділу фармакології, який займається вивченням лікування лікарськими засобами. Хіміотерапія є схожим поняттям, проте воно використовується переважно в онкології.
Розрізняють декілька видів фармакотерапії :

Етіотропна – вона спрямована на усунення самої причини хвороби. Прикладом такої терапії може бути застосування антидотів для лікування пацієнтів з отруєннями, протимікробних засобів для лікування інфекційних захворювань і так далі. Дана фармакотерапією вважається найефективнішою і найкращою.
Патогенетична терапія пригнічує або усуває механізми розвитку захворювання. Практично усі фармакологічні препарати працюють саме за такою схемою. Психотропні засоби, антигіпертензивні, антиаритмічні, серцевіглікозиди, протизапальні і багато інших препаратів чинять лікувальну дію за рахунок пригнічення конкретних механізмів захворювання.
Профілактична фармакотерапія є терапією, яка проводиться для попередження захворювання. До таких засобів відносяться деякі дезинфікуючі засоби, противірусні препарати і інші. Використання протитуберкульозних препаратів з групи изониазида також вважається частиною профілактичної фармакотерапії. Прикладом даної терапія являється застосування вакцин.
Симптоматична терапія націлена на обмеження або усунення симптомів – окремих проявів хвороби. До ліків фармакотерапії цього виду можна віднести засоби проти кашлю, знеболюючі препарати, які не впливають на механізм розвитку або причину захворювання. Іноді такі засоби можуть робити вплив на основний патологічний процес, граючи при цьому роль препарату патогенетичної терапії.
Замісна фармакотерапія застосовується, коли організму бракує натуральних біогенних засобів. До не відносяться вітаміни, гормони, ферменти та ін. Препарати такої терапії забезпечують нормальний стан життя хворого впродовж тривалого періоду часу, не усуваючи при цьому причини захворювання.

Як вже було сказано вище, хіміотерапію слід відрізняти від фармакотерапії. Якщо остання забезпечує взаємодію між мікроорганізмом і ліками, то в механізм дії хіміотерапії потрапить третій учасник – хворий.

Побічні ефекти
На сьогодні практично усі лікарські засоби в тому або іншому ступені впливають негативно на хворого. Найчастіше зустрічаються такі побічні ефекти, як алергія, порушення метаболізму, ідіосинкразія. Іноді, коли це обгрунтовано, пацієнтові доводиться прийматися субтоксичні або токсичні дози препарату.
Обгрунтованість фармакотерапії
При призначенні фармакотерапії лікар враховує усі наявні дані про співвідношення шкоди і користі кожного конкретного препарату, сведения про фармакокінетику і фармакодинаміку, індивідуальні особливості пацієнта, ефект плацебо і можливість виникнення залежності від лікарського засобу.


Київ, Львів, Тернопіль, Івано-Франківськ, Вінниця, Луцьк, Чернівці, Рівне, Хмельницький, Ужгород, Дрогобич, Виноградів, Калуш, Житомир, Черкаси, Полтава, Біла Церква, Самбір, Стрий, Коломия, Кам'янець-Подільський, Червоноград, Миколаїв, Жовква, Харків, Дніпро, Чернігів, Ковель, Херсон, Золочів - відвідувачі саме з цих міст найчастіше знаходять відповіді у нас на сайті.


Теги: фармакотерапія, фармакотерапія замісна

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *