Раннє облисіння свідчить про хвороби серця

Облисіння у відносно молодому віці може бути пов’язано з небезпечними для організму хворобами. Вчені провели дослідження, результати якого повідомили колегам на конференції кардіологів в Калькутті (Індія). У його ході дослідники детально вивчили кардіограми великої кількості молодих людей, які страждали хворобами серця. В результаті був зроблений висновок про те, що раннє облисіння і поява сивини у …

Еритропоетин

Еритропоетин – це гормон- глікопротеїн, що виділяється нирками. Основна його фізіологічна роль полягає в стимулюванні утворення еритроцитів. Цей гормон є активізатором митоза(непрямого ділення клітини) і дозрівання з клітин попередників еритроцитів. Виділення еритропоетину активізується під час станів гіпоксій, ішемії нирок(із-за травматичного шоку, приміром), при різних анеміях, а також крововтратах. Гормони кори надниркових залоз також здатні посилювати …

Евтаназія

Евтаназією називається практика припинення людського життя із-за невиліковного захворювання і нестерпних страждань, що виникають в результаті його; також евтаназію можна розглядати з точки зору задоволення вимоги хворого покінчити з його життям з метою припинення страждань без медичних показань в мінімально хворобливій або безболісній формі. На сьогодні цей термін може використовуватися в різних сенсах, серед яких …

Електроенцефалографія (ЕЕГ)

Електроенцефалографія(ЭЭГ) є неінвазивним методом аналізу функціонального стан мозку за допомогою запису його біоелектричної активності. Крім того, під цим терміном мається на увазі розділ електрофізіології, який вивчає закономірності електричної активності мозку, а також записи потенціалів, що відводяться з поверхні шкіри голови. Перші спроби вивчення електричних процесів, що протікають в мозку, були розпочаті в 1849 році. Вони …

Фізіотерапія

Фізіотерапія – це область клінічної медицини, яка спеціалізується на вивченні лікувальної і фізіологічної дії штучно створюваних і природних фізичних чинників, які роблять вплив на організм людини. Ця область медицини є однією із старої серед профілактичних і лікувальних напрямів медицини, вони включають велику кількість розділів, найбільшими серед яких є: Лазеротерапія – лікування за допомогою низькочастотного лазера …

Фармакотерапія

Фармакотерапія – це лікування фармакологічними агентами, або лікарськими засобами. Фармакотерапія є консервативним методом лікування. Крім того, дані поняття використовується для позначення розділу фармакології, який займається вивченням лікування лікарськими засобами. Хіміотерапія є схожим поняттям, проте воно використовується переважно в онкології. Розрізняють декілька видів фармакотерапії : Етіотропна – вона спрямована на усунення самої причини хвороби. Прикладом такої …

Фагоцити

Фагоцити є клітинами імунної системи людини, які займаються захистом організму, поглинаючи шкідливі сторонні бактерії, частки, а також гинучі і мертві клітини. Процес такого поглинання називається фагоцитозом. Фагоцити важливі для постінфекційного імунітету і боротьби з інфекцією. Роль фагоцитів як захисних клітин була уперше відкрита в кінці 19 століття И.И.Мечниковым. За це відкриття учений був удостоєний Нобелівської …

Урсолова кислота

Урсоловая кислота – одно із з’єднань пентациклических тритерпенів, попередників гормонів. За характером дії на організм близька до гормонів надниркових залоз. Має бактерицидну, загоювальну дію. Міститься в плодах і листі журавлини, брусниці, обліпихи, а також в яблучній шкірці.

Трийодтиронін (Т3)

Трийодтиронін(Т3) – це гормон щитовидної залози амінокислотного походження. Від 20 до 30%% усіх тиреоїдних гормонів, які синтезуються щитовидкою, поступають в кров у формі саме це речовини. Інша частина поступає у вигляді тироксину, який по суті є прогормоном. Перетворення тироксину в Т3 відбувається за допомогою дейодирования в периферичних тканинах. Трийодтиронін є активнішою речовиною, ніж тироксин Т4. …