Виділення з піхви в тому або іншому ступені характерні для усіх жінок. У нормі виділення не турбують жінку і з’являються в певних кількостях щодня. Адже усередині жіночої піхви виробляється велика кількість слизу.
Як проявляються виділення з піхви?
Проте, саме на особливий характер виділень скаржаться жінки, коли звертаються до гінеколога. Але перш ніж робити висновок про те, що виділення відрізняються від норми, слід знати про природу появи виділень. Секреторна функція відображає нормальне функціонування статевої системи, а також відображає циклічні зміни в жіночому організмі, які визначаються роботою яєчників.
Виділення з піхви у жінок з’являються упродовж практично усього життя. Виключення — період дитинства, з віку 1 місяця і до 8-9 років. В цей час ще відсутні менструації, не відбувається дозрівання яйцеклітин, відповідно, відзначається період физиологического спокою. Та кількість жіночих статевих гормонів, яка продукується організмом, є незначною, і на організм вони не впливають. У дівчинки, що досягла дев’ятирічного віку, виділення з’являються непостійно, вони слизові, прозорі.
В період статевої зрілості виділення вже міняються залежно від того, яка фаза менструального циклу спостерігається. Приблизно в середині циклу спостерігаються слизові виділення, що свідчать про овуляцію. Інтенсивні виділення можуть турбувати від 1 до 3 діб. Іноді у жінок спостерігаються коричневі виділення перед менструацією, а також після неї. Після того, як місячні завершуються, кількість виділень зменшується. Пізніше, в другій фазі циклу можуть з’явитися однорідні білі виділення, які схожі на відвар рису. Таким чином, по виділеннях з піхви можна судити про те, чи в нормі гінекологічне здоров’я жінки.
Нормальні виділення — це світлі виділення, що періодично з’являються з піхви, не мають гострогозапаху, рідкі або слизові. У нормі поява таких виділень не провокує свербежу статевих органів. Також кількість виділень збільшується після статевого акту, в період зміни кліматичної зони, а також під час серйозних стресів.
Виділення при вагітності, як правило, бувають щедрішими. Ранній термін вагітності — це період, коли виділення білей збільшується. Якщо здоров’я майбутньої мами в нормі, то виділення при ранній вагітності буде прозорими. Іноді колір виділень при вагітності буває білуватим, але без різкого запаху. Але якщо виділення на ранніх термінах вагітності містять домішку крові, то це є приводом для звернення до доктора. Іноді про розвиток інфекції можуть свідчити сильні білі виділення. Сильні водянисті виділення під час вагітності — теж привід для консультації. Які виділення є нормою, а які можуть бути тривожним симптомом, детальніше розповість гінеколог, що веде вагітність. Також інтенсивніші выделения при вагітності спостерігаються в останні тижні перед народженням дитини. Після вагітності кров’яні виділення з’являються упродовж декількох тижнів.
Таким чином, у нормальному стані у жінки в добу виділяється близько 2 мл секрету із статевих шляхів. Секрет складається з різних біологічних рідин. У нормі виділяється слиз прозорого або білого кольору, свербежу піхви вона не викликає, не має неприємного запаху. При цьому виділення не супроводжуються ні неприємними відчуттями, ні болем, ні підвищенням температури тіла. Якщо йдеться про інші типи виділень, або у жінки спостерігаються кров’яні виділення не в період менструації, то, швидше за все, це симптом захворювання.
Чому з’являються патологічні виділення з піхви?
Лікарі виділяють декілька типів патологічних виділень з піхви, пов’язаних з різними захворюваннями. У таких випадках фахівці звертають увагу на колір виділення з піхви, його консистенцію, запах. Найчастіше неприємні виділення появляются при трьох гінекологічних хворобах. Це вагінальний кандидоз, кольпіт, бактерійний вагіноз. При вказаних недугах відбувається збільшення кількості умовно-патогенної мікрофлори в піхві, що у результаті веде до запального процесу.
При вагінальному кандидозі, який розвивається під впливом грибків Кандида, з’являються білі виділення з піхви, які мають сирнисту консистенцію і кислий запах. При цьому жінку турбує сильний свербіж. Лікування проводиться протигрибковими засобами.
Кандидоз іноді переходить у бактерійний вагіноз(гарднереллез). При цьому захворюванні виділення білі, з сіруватим відтінком, мають виражений рибний запах. Лікування проводиться за допомогою протимікробних препаратів.
При кольпіті запалюється слизова оболонка піхви. Причиною цього явища може бути як статева інфекція, так і хронічні хвороби, лікування антибіотиками. Іноді сильні прозорі виділення з’являються під впливом кишкової палички, також слизові виділення образуются під дією вірусу герпесу, вірусу папіломи людини. При інфекціях, які передаються статевим шляхом, можуть відзначатися гнійні виділення.
Особливо пильну увагу жінка повинна звернути на коричневі виділення з піхви в період між менструаціями. Поступово вони можуть переходити в кров’яні. Особливо небезпечні кров’яні виділення з піхви при вагітності.
Якщо при вагітності з’являються коричневі виділення на ранніх термінах, то це може свідчити про викидня або про розвиток позаматкової вагітності. Навіть дуже ранній термін вагітності у такому разі — не привід відкладати відвідування лікаря. Якщо виділення коричневого кольору з’являються на пізніх термінах виношування дитини, то у такому разі можна запідозрити проблеми з судинами матки. Виділення можуть бути як темні, так і світло-коричневі. Ще одна небезпечна патологія — відшаровування плаценти. У такому разі можливі кров’яні виділення.
Коричневі виділення після місячних часто з’являються в последние дні менструації, і це нормальне явище. Але якщо такі виділення з’являються через декілька днів після менструації, в середині циклу або за тиждень перед місячними, то можна запідозрити наявність патології. Іноді коричневі виділення з’являються після статевого акту у зв’язку з травмуванням стінок піхви або шийки матки. При цьому жінка відчуває біль. трапляється, що виділення коричневого кольору між менструаціями з’являються при прийомі деяких контрацептивів. Також причиною таких виділень може бути эндометрит, гіперплазія ендометрія, міома матки, ерозія шийки матки. При перерахованих захворюваннях колір виділень може бути і яскраво-червоним, тобто з’являються кров’яні виділення.
Крім того, такі виділення після менструації іноді свідчать про появу пухлин в матці, причому, як доброякісних, так і злоякісних. Слід пам’ятати і про те, що під час менструації кров’яні виділення також можуть бути нетиповими і свідчити про захворювання. Якщо виділення примісячних мають темно-коричневий або чорний відтінок, то це свідчить про те, що в порожнині матки відбувається окислення і руйнування крові. Це серйозний привід для консультації з лікарем. Також слід обов’язково відвідати фахівця, якщо під час менструації відзначаються сильні виділення з піхви із запахом. Навіть якщо виділення з неприємним запахом з’являються у рамках циклу, все одно гнильний або кислий запах виділень — це сигнал про патологічні процеси в жіночому організмі.
Кров’яні виділення іноді з’являються під час прийому оральних протизаплідних пігулок. Якщо це відбувається упродовж 1-2 місяців, то подібну ситуацію можна вважати нормою. Але триваліші виділення є приводом для звернення до лікаря.
Білі виділення у жінок або виділення з жовтуватим відтінком, які викликають біль і свербіж у жінок, можуть з’являтися не лише внаслідок описаних вище причин, але і при інших інфекційних хворобах або запальних процесах. Виділення бєлей у жінок особливо небезпечно, якщо колір виділень зеленуватий, а запах виділень — неприємний і різкий. Детальніше ознайомитися з інформацією про хвороби, що викликають такі симптоми, і подивитися фото можна в розділах про захворювання, які передаються статевим шляхом. У більше окремих випадках такі виділення з’являються при гормональних збоях, але це можна визначити тільки після усебічного обстеження. Таким чином, якщо у жінки з’являються не прозорі слизові виділення, варто обов’язково проконсультуватися з гінекологом.
Як позбавитися від патологічних виділень з піхви?
При появі нетипових виділень важливо своєчасно провести діагностику і визначити, яке саме захворювання спровокувало біле виділення або білі іншого кольору. Лікар обов’язково проводить огляд і проводить огорожу мазка з піхви, дослідження якої дозволяє визначити інфекційного збудника і поставити діагноз.
Перед походом до лікаря не можна проводити спринцювання, оскільки це можезавадити в процесі діагностики. Небажано практикувати і домашнє лікування народними засобами, оскільки ванночки з травами і інші методи можуть тільки спровокувати загострення захворювань, а також викликати алергічні реакції. Також не варто самостійно приймати лікарські засоби.
Після встановлення діагнозу фахівець призначає лікування по декількох напрямах відразу. Передусім, проводиться патогенетична терапія, мета якої — відновити в піхві нормальну мікрофлору. Практикується також етіотропне лікування, яке дозволяє встановити головну причину появи виділень. Залежно від того, який саме збудник спровокував білі, проводиться антигрибкове, антибактеріальне або антивірусне лікування. Часто жінці також призначаються фізіотерапевтичні методи лікування. Якщо існує необхідність антибактеріального лікування, то підбираються такі антибіотики, які забезпечують максимальну ефективність терапії.
Якщо білі турбують девушедо в підлітковому віці, те лікування проводиться тими ж препаратами, тільки лікар призначає їх в зменшеному дозуванні. Якщо виділення пов’язані із захворюваннями, які передаються статевим шляхом, то проводиться повний курс специфічного лікування кожної недуги.
фото піхви, піхва фото, Піхва