Заїда, тріщини в куточках рота (ангулит)


Ангулит — це хвороба, яка вражає слизову оболонку і шкірні покриви куточків рота людини.
Як проявляється ангулит?
Збудниками недуги є стрептококи або дріжджоподібні грибки роду Candida. Іноді інфекція може бути і змішаною. У медицині також використовуються назви ангулярный стоматит або ангулярный хейліт. Лікування ангулярного хейліту проводиться за допомогою спеціальних препаратів.
Чому тріщини в куточках рота з’являються частіше всього навесні, пояснює той факт, що саме в цей період у людини знижується імунітет, зменшується вживання продуктів, багатих вітамінами і корисними речовинами. З’являються тріщини в куточках рота у дітей і у дорослих.
Кандидамікотична заїда з’являється в куточках рота, в даному випадку причини тріщин в куточках рота — грибки роду Candida. При цьому на тріщинці відсутня кірочка, з’являється тільки так звана щілиновидна ерозія. Якщо рот у людини закритийте тріщинка не помітна. Коли ротова порожнина відкривається, є відчутний дискомфорт і біль. Якщо лікування тріщин в куточках рота не проводиться своєчасно, то захворювання набуває хронічного характеру і періодично загострюється.
При стрептококовій заїді в куточках рота з’являються бульбашка, яка зникає порівняно швидко, а на його місці потім розвивається тріщинка з кірочкою. Як правило, така кірочка періодично здирається(особливо часто її здирають діти). Як лікувати тріщини в куточках рота в даному випадку, визначає лікар. Але якщо не використати спеціальну мазь або інший засіб, то захворювання може затягнутися надовго.

Ангулярный стоматит проявляється наступними симптомами: стає боляче розмовляти, жінка не може фарбувати губи при цьому захворюванні. Людина постійно відчуває свербіж або печіння на місці тріщинки. Якщо вживати кислую, солону або гостру їжу, то біль значно посилюється. Якщо лікування ангулярного стоматиту не робиться вчасно, і хвороба усугубляется, то іноді людина може навіть відмовитися їсти, оскільки біль стає дуже сильним.
Чому проявляється ангулит?
Чому з’являється заїда на губах, точніше може визначити лікар при проведенні діагностики. Причини заїди можуть бути найрізноманітнішими. Тріщини на губах частіше виникають у тих людей, які постійно облизують губи. В цьому випадку шкіра в кутах губ постійно змочується слиною, в якій є велика кількість бактерій, існуючих в порожнині рота людини. Якщо заїда в куточках рота вже була, то в тріщинку потрапляє додаткова інфекція. Як наслідок, заїда у рота не проходить дуже довго.
З’ясовувавши, чому на губах з’являються тріщинки, слід звернути увагу на стан організму. Це захворювання характерне для людей, що страждають авітамінозом, гіповітамінозом, зокрема, недоліком вітаміну В2.
Причини заїди в куточках рота — це і ряд загальних захворювань. В першу чергу, це ті хвороби, які негативно впливають на обмінні процеси. Це цукровий диабет, Віл-інфекція та ін.
Відповідь на питання, чому на губах розвивається ангулит, іноді можна отримати, вивчивши особливості прикусу людини. Якщо він неправильний, то може відбуватися мацерація шкіри і слизової оболонки куточків рота. Тканини постійно просочуються слиною, і у результаті з’являється заїда в куточках губ. Подібну ситуацію можна побачити на деяких фото. Механічні роздратування, наприклад, відсутність зубів або неправильно проведене протезування, також можуть викликати ангулит.
Спровокувати появу заїди може тривале лікування деякими препаратами. В даному випадку йдеться про лікування антибіотиками, кортикостероїдами, цитостатиками. Що робити у такому разі, повинен визначити лікар. Можливо, знадобиться заміна деяких препаратів.
Заїда стрептококова і кандидамікотична — це захворювання, які характерні для людей з поганою гігієною рота, численними каріозними порожнинами у роті, а також з алергічними реакціями. Алергію можуть спровокувати як деякі продукты живлення, так і миючі засоби, зубна паста та ін. Заїди у дітей іноді з’являються при дисбактеріозі кишечника.
Так, щоб визначити, чому буває заїда, слід пройти усебічне обстеження. Особливо важливо звернутися до доктора, якщо ангулит вже перейшов в хронічну форму. У такому разі причини і лікування заїди — це інформація, яку хворому детально розповість лікар в процесі діагностики.
Часто у жінок з’являється заїда при вагітності. У такому разі самолікування неприпустимо, адже ангулит під час вагітності часто є серйозним сигналом про порушення в стані організму. Особливо небезпечна хронічна заїда у вагітних.
Як позбавитися від ангулита?
Якщо людина звертається до лікаря з бажанням визначити, чому тріщини в куточках губ не проходять упродовж тривалого періоду часу, то спочатку йому треба пройти деякі лабораторні дослідження. Іноді причини тріщин в куточках губ дозволяє визначити загальний аналіз крові, мазок, который береться з порожнини рота для визначення бактерійної і грибкової інфекції. Виключити серйозні захворювання дозволяє аналіз на цукор крові, тест на Віл-інфекцію, аналіз на визначення герпесу.
Якщо визначити, чому в куточках губ тріщини, так і не вдається, фахівець призначає хворому проведення імунологічного дослідження і посіву на чутливість до антибіотиків.
Лікування тріщин в куточках губ і його особливості залежать від виявлених причин. Якщо у людини виявлений цукровий діабет або інше серйозне захворювання, то схему терапії призначить лікар, що спеціалізується на лікуванні такої недуги. Важливо провести санацію порожнини рота — вилікувати захворювання ясен, карієс і інші хвороби зубів.
Найбільш поширена причина ангулита — порушення імунітету. У такому разі як лікувати тріщини в куточках губ і чим зміцнити імунітет, роз’яснить лікар-імунолог. Але в даному випадку тільки мазь або інший зовнішній засіб не буде ефективною мірою боротьби із заїдою.
Якщо в процессе обстеження були виявлені грибкові інфекції, стрептококи і стафілококи, то потрібний курс лікування з препаратами, які призначив лікар. Незалежно від того, чим лікувати тріщини в куточках губ, бажано приймати вітамінні комплекси, особливо вітаміни групи В.
Окреме питання — як вилікувати заїду у дитини. Іноді заїда у дітей проходить самостійно. Проте якщо упродовж трьох днів ангулит на губах у дитини не зникає, то у такому разі інтенсивне лікування потрібне. Обстеження може визначити причини того, чому з’являється заїда, і точніше відповісти на питання, що робити і як лікувати заїду у дитини.
Для лікування лікар найчастіше призначає засоби, сприяючі загоєнню ран, наприклад, крем пантенол, левомеколь. Паралельно на протязі не менше місяця слід давати дитині вітамінний комплекс, який порекомендує лікар. Щоб в майбутньому питання про те, як лікувати заїду у дітей, взагалі не турбувало батьків, необхідно ретельно стежити за гигиеной дитини і з дитинства привчати його до основних правил догляду за порожниною рота.
Для лікування заїди в домашніх умовах необхідно регулярно використати ту мазь від заїди, яку призначив лікар. Якщо йдеться про ангулите, спровокованому грибком кандида, то проти заїди можна застосовувати левориновую або нистатиновую мазь. При необхідності проводиться також загальнозміцнююче лікування.
Таким чином, на питання як лікувати ангулит, не можна відповісти однозначно. Якщо, незважаючи на, здавалося б, правильне лікування ангулита, симптоми захворювання все одно не зникають, і при цьому причини ангулита залишаються невизначеними, тобто сенс звернути увагу на те, чим хворий звик живитися. Наполегливий ангулит треба лікувати не лише за допомогою медикаментів, наносячи мазь. Варто включити в щоденний раціон також продукти, що містять якомога більше вітаміну В2. Це молочні продукти, печінка, яйця, яловичина. Цей вітамін містять в собі пивні дріжджі. Ангулит у дітей, який проявляється дуже часто, повинен насторожить батьків і також змусити їх замислитися про коригування раціону. Важливо заповнити дефіцит заліза і цинку в організмі. Багато заліза міститься в горіхах, петрушці, персиках, гранатах, вівсянці, гречці. Цинк міститься в яйцях, морепродуктах, м’ясі, зелені.
Лікування заїди народними засобами також можливо, але його слід практикувати тільки у разі легкої форми захворювання. Перш ніж лікувати заїду, можна спробувати постійно використати гігієнічну помаду. Це треба робити кілька разів в день. Якщо у людини не проходить заїда, можна спробувати змащувати уражені місця масляним розчином вітаміну А і вітаміну Е. Підходить для цієї мети також вазелін, гусячий жир, олія шипшини. Заїда в куточках рота рекомендується змащувати олією обліпихи і льняного.
Як лікувати заїду на губах за допомогою лікарських трав? Для цього треба приготувати відвар черги, ромашки, календули, чистотілу і кілька разів в день робити примочки на уражені місця.
Якщо лікар порекомендував, який мазью лікувати заїду, то необхідно дотримуватися його рецепту. Паралельно можна змащувати тріщини медом, рослинною або вершковою олією.
У народній медицині є дуже багато самих різних рекомендацій, як лікувати заїду. Стрептококова заїда швидше проходить, якщо періодично протирати їх соком чистотілу, каланхое. Існують також рекомендації, як вилікувати заїду на губах за допомогою часнику. Але їх треба застосовувати дуже обережно, оскільки часник може залишити опіки на слизовій оболонці.
Заїда у дітей можна періодично змащувати різними рослинними оліями, бджолиним воском, прикладати до них розрізаний листочок яскраво-червоне. Чим можна вилікувати заїду, іноді вдається дізнатися тільки в процесі того, як людина спробує використати декілька різних народних методів.


заїди, заїда, заїда як лікувати

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *