Виділення з сечовипускального каналу


Виділення з сечовипускального каналу у чоловіків і жінок — ця періодична поява з уретри слизу або рідини, яка може мати різний колір.
Якими бувають виділення з сечовипускального каналу?
Нормальні виділення з сечовипускального каналу у чоловіків з’являються у зв’язку з тим, що слизова оболонка оболонки уретри час від часу зволожується. При різноманітних патологіях якщо виділення щедрі, то людина їх помічає дуже легко. До того ж такий симптом, як правило, супроводжується ще і періодичними неприємними відчуттями. Але набагато частіше за виділення у чоловіків не такі помітні. Вони в основному з’являються вранці, а також після того, як спостерігалася тривала перерва в сечовипусканні.
У нормі виділення з уретри з’являються в стані статевого збудження. Сірувату речовину виділяють уретральні залози. Також в нормі у чоловіків з’являються виділення після статевого акту під час сім’явипорскування і при алечных полюціях. Такі фізіологічні виділення є прозорими, вони не мають запаху. При інших обставинах поява специфічних виділень свідчить про інфекцію або про запальний процес, що протікає в сечостатевій системі.
Виділення, які з’являються у чоловіків і жінок з уретри, можуть мати різний колір, консистенцію, запах. Щоб визначити, наскільки виділення відрізняються від норми, необхідно не менше трьох годин утримуватися від сечовипускання, після чого зробити масажні рухи, які дозволяють отримати виділення і оцінити їх. Колір, прозорість і консистенцію виділень визначає їх склад: слиз, рідина, клітини. Відповідно, чим більше клітин містять виділення, тим каламутнішими вони будуть. Переважання епітелію у виділеннях робить їх сіруватими і густими. За наявності великої кількості лейкоцитів виділення будуть жовтуватого або зеленуватого відтінку.
Чому з’являються виділення з сечовипускального каналу?
Медики визначають два види виділеньз сечовипускального каналу, природа яких неінфекційна. Такі виділення називаються сперматореєю і гематореей.

При гематорее з уретри з’являються виділення, в яких є домішка крові. Як правило, таке явище спостерігається після медичних маніпуляцій, при яких могли статися невеликі травми. Це застосування катетера, огляди та ін. При гематорее у чоловіка спостерігається також припухлість уретри або простати.
При сперматореї з’являються білі виділення з уретри, пов’язані з тим, що сперма виходить у чоловіка не в процесі статевого акту. Причина такого явища — недостатній тонус м’язів уретральних сфінктерів і порушення статевих функцій. Іноді такі виділення провокує порушення функцій центральної нервової системи.
Якщо у чоловіка розвивається запальний процес, то виділення мають вже інший характер. Вони можуть свідчити про різні захворювання, які передаються статевим шляхом. Так, при гонореї з уретри виділяються слизові, гнійні маси, при хламідіозівиділення невеликі, прозорі, при трихомониазе виділень немає.
Виділення відразу після сечовипускання або при дефекації можуть з’являтися, якщо секрет передміхурової залози застоюється у вивідних протоках простати. Це явище називається простатореєю і може свідчити про розвиток хронічного простатиту.
Якщо чоловік відмічає появу патологічних виділень з каналу уретри, то це може свідчити і про інші захворювання. Патологічні виділення у чоловіків окрім описаних хвороб можуть свідчити про розвиток орхіту, простатиту, епідидиміту.
При виникненні патологічних виділень з каналу уретри необхідно негайно звертатися до венеролога і уролога. Останнє торкається як чоловіків, так і жінок. Особливо важливо звернути увагу на виділення з уретри при вагітності, оскільки це може бути симптомом уретриту. Це запальний процес стінок сечовипускального каналу, який частіше розвивається у чоловіків, проте жінки теж страждають цією недугою. Приуретриті окрім виділень з’являється біль і печіння в процесі сечовипускання. Виділення іноді мають неприємний запах і містять кровну домішку. При гострому уретриті може підніматися температура тіла, з’являються болі внизу живота.
Як правило, уретрит розвивається після сильного переохолодження, незахищеного статевого контакту, внаслідок травм і ушкоджень. Особливо часто хвороба вражає тих, у кого понижений імунітет.
Кров’яні виділення з сечовипускального каналу, які з’являються без попереднього травмування, повинні особливо насторожити людину. Адже виділення крові з сечовипускального каналу може сигналізувати про появу новоутворення і про його онкологічну природу. Частіше такий симптом спостерігається у літніх чоловіків. Кров’яні виділення — привід для термінового звернення до лікаря і проведення усіх призначених досліджень. Іноді кров потрапляє у виділення при високому артеріальному тиску.
Будь-які непрозорі виділення повинні викликати занепокоєння, особливо если вони тривають декілька днів підряд. Важливо відмітити, що гнійні виділення з сечовипускального каналу іноді не супроводжуються ніякими неприємними відчуттями. Проте, виділення гною — це, як правило, симптом запалення.
Уретрит — найбільш вірогідна причина того, що у жінок з’являються виділення з сечовипускального каналу при вагітності. Проте це захворювання може спровокувати виділення з сечовипускального каналу у жінок і у тому випадку, якщо понижені захисні сили організму.
Виділення з сечовипускального каналу у чоловіків, які з’являються внаслідок венеричних хвороб, можуть стати симптомом, по якому лікар визначить, яке саме захворювання розвивається.
Білі виділення з сечовипускального каналу у чоловіків, які мають сирнисту консистенцію, з’являються внаслідок кандидозу. У чоловіків це захворювання зустрічається рідко, але все таки може розвиватися на тлі пониженого імунітету, неправильного лікування антибіотиками та ін. Важливо відмітити, що від жінок, у яких кандидоз проявляється досить часто, здоровий чоловік не заражається. Тому при таких ознаках важливо пройти усебічну діагностику.
Як позбавитися від виділень з сечовипускального каналу?
За наявності виділень з уретри важливо пройти повну діагностику і визначити причину цього явища. Спочатку повинне проводитися мікроскопічне дослідження виділень, що дозволяє визначити ряд бактерій, грибків. Ті збудники, яких не можна побачити під мікроскопом, визначаються шляхом посіву на поживне середовище. Як правило, до отримання результатів такого дослідження лікування не проводиться, але при гострих проявах і небезпеці розвитку ускладнень іноді відразу призначається прийом антибіотиків широкого спектру дії. Проте самостійно вибирати препарати для лікування не можна ні в якому разі, оскільки неправильне дозування і тривалість лікування може стати причиною переходу хвороби в хронічну форму. Як правило, курс лікування триває до 7днів. Окрім антибіотиків лікування хвороб, що провокують виділення з уретри, включає прийом препаратів-імуномодуляторів, які сприяють зміцненню захисних сил організму хворого.
Практикується і дотримання спеціальної дієти : з раціону хворого виключається солона, копчена, гостра їжа, яка провокує роздратування слизової оболонки сечовипускального каналу. Слід відмовитися від алкоголю, вести максимально здоровий спосіб життя. При захворюваннях, які передаються статевим шляхом, важлива відмова від статевих контактів на певний період часу.


виділення після сечовипускання, Білі виділення після сечовипускання, виділення крові при сечовипусканні

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *