Метазон

Препарат метазон відноситься до групи альфа-адреномиметиков. Його діючою речовиною є фенилэфрин. Метазон застосовується при проведенні субдуральногои інгаляційного наркозу, при проведенні місцевої анестезії як вазоконстріктор, при гострій недостатності кровообігу, нейрогенному шоці, анафілаксії, гіпотензії, секреторній преренальній анурії, пароксизмальній надшлуночковій тахікардії, реперфузійних аритміях, іриті, іридоцикліті.
Препарат метазон застосовується підшкірно, внутрішньом’язово, внутрішньовенно(вводити треба повільно струминний або інфузійний) Для введення струминний внутрішньовенно 10 мг метазона розчиняється в 9 мл води. Щоб провести внутрішньовенну інфузію, 10 мг метазона додають до 500 мл 0,9%% розчину хлориду натрію або 5%% глюкози. При помірній гіпотензії внутрішньовенно вводиться 0,2 мг препарату, при цьому між введеннями повинно пройти не менше 10-15 хвилин. При важкій гіпотензії і шоці препарат метазон вводять внутрішньовенно краплинно. Приароксизмальной надшлуночкової тахікардії вводиться внутрішньовенно струминний, при цьому початкова доза не повинна перевищити 0,5 мг. Для дії метазона в якості вазоконстріктора при регіональній анальгезії – в розчин для анестезії додають метазон з розрахунку 1 мг на 20 мл

Протипоказання і побічні ефекти :
Не можна використати препарат метазон людям, у яких спостерігається висока чутливість до його компонент. Також протипоказаннями є важка форма артеріальної гіпертензії, шлуночкова тахікардія, брадикардія, схильність до ангіоспазмів, шок під час інфаркту міокарду. Препарат не використовують при декомпенсованій серцевій недостатності, порушенні провідності, атеросклерозі, важких формах ИБС, ураженні церебральних артерій, гострому панкреатиті і гепатиті, гипертиреоидизме, тромбозі артерій, гіпертрофії передміхурової залози. Метазон протипоказаний вагітним жінкам, дітям до 15 років і літнім людям.
В якості побічних дій можливий прояв головною боли, збудження, дратівливості, відчуття запаморочення і слабкості, болів в ділянці серця, гіпертензії, брадикардії, аритмії, пригноблення дихання, ацидозу, тремора, локальній ішемії шкіри в місці, де проводилася ін’єкція, некрозу і утворення струпа за умови попаданні препарату в тканини.
При передозуванні лікарського засобу можуть проявитися шлуночкова екстрасистолія і пароксизми шлуночкової тахікардії. Також відчувається тяжкість в голові і кінцівках, різке підвищення ПЕКЛО. Для зняття цих станів робиться введення внутрішньовенно альфа-адреноблокаторів і бета-адреноблокаторов.
Особливі рекомендації:
Прессорное дія метазона зростає, якщо приймати його паралельно з окситоцином, інгібіторами МАО, трициклическими антидепресантами, алкалоїдами спорыньи, симпатоміметиками. Не слід поєднувати застосування метазона з окситоцинсодержащими препаратами для стимуляції пологів. Під час терапії слід ретельно контролювати артеріальний тиск, робити ЕКГ, проводити кінтроль кровообіги, тиски заклинювання в легеневій артерії. Перед тим, як почати лікування метазоном, слід скоректувати гіповолемію, ацидоз, гіпоксію, гіперкапнію. У випадку якщо під час терапії різко підвищилося ПЕКЛО, мають місце прояви брадикардії або тахікардії, порушень ритму, то лікування не слід продовжувати. Не можна займатися детальністю, пов’язаною з необхідністю швидкості реакції і рухової активності.

метазон, метазон мазь, мазь метазон, Мазь метазонин, тазол, ментазон мазь, метазон для чего назначают

Сервіс пошуку лікарів Doc.ua дозволить максимально швидко і без проблем знайти потрібного лікаря і записатися до нього на прийом прямо на сайті, вибравши зручний для вас час і дату. На сайті діє спеціально розроблена рейтингова система лікарів, заснована на оцінках та відгуках користувачів, що дозволить безпомилково знайти лікаря у Львові, який допоможе вирішити вашу проблему. Ми особисто перевіряємо усі відгуки користувачів, щоб давати максимально чесну і об'єктивну оцінку тому чи іншому лікарю. Записатися на прийом