Молочні зуби у дітей і їх зміна

Новоспечені батьки завжди звертають особливу увагу на те, чи прорізуються у їх малюка зуби. Але вже через декілька років пріоритети міняються, і батьки регулярно оглядають зубки дитини в очікуванні того, що перші молочні зуби ось-ось почнуть випадати.
Такі важливі зміни в житті дошкільника завжди викликають пильний інтерес і безліч питань. Передусім, важливо знати, що зміна молочних зубів у дітей починається в 6 – 7 років. Саме в цей час випадають перші молочні зуби, і починають рости постійні.
Особливості зміни молочних зубів
Молочні зуби у малюка починають формуватися ще в той час, коли плід розвивається в утробі матері. А після того, як дитина народжується на світ, у нього формуються зачатки постійних зубів. Цей процес є дуже тривалим і залежить від індивідуальних особливостей розвитку дитини.
Всього у дорослої здорової людини є 32 зуби – по16 вгорі і внизу. Тим не мініе, молочних зубів у малюка зростає менше – всього 20. Випадати молочні зуби починають у той момент, коли у дитини починають прорізуватися постійні зуби. При цьому якщо у дитини випав молочний зуб, батьки починають переживати про те, що дитинча переживає больові відчуття під час цього процесу. Проте, молочні зуби у дітей змінюються на постійні цілком природно, без болю. На самому початку цього процесу корені перших зубів пропадають, розсмоктуються, і коли випадають зуби, то особливо неприємних відчуттів у дитини немає. У більшості випадків першими у малюка випадають нижні зуби. Проте те, які саме зуби випадуть першими – справа суто індивідуальна.

Випадання молочних зубів і прорезывание постійних відбувається у дитини поступово, упродовж 6-8 років. Тобто приблизно до 14 років у підлітка вже повністю завершується цей процес. Але тут також можливі варіації, оскільки кількість зубів, що змінилися за певний період, залежить від генетичних особливостей, їжакуденного раціону дитини і якості питної води. До речі, вода, яку дитина використовує щодня, може вплинути і на здоров’ї зубів. І хоч молочні зуби не болять, але пульпіт і карієс зустрічається досить часто. В даному випадку потрібне лікування, іноді потрібно видалення молочних зубів, щоб захворювання не поширювалося на здорові постійні зуби. Про те, як вирвати молочний зуб, і скільки зубів вимагається видаляти у разі хвороби, розповість стоматолог під час консультації.
Навіть регіон, в якому мешкає дитина, певною мірою впливає на терміни випадання зубів. Також період зміни зубів заздрості від того, як росте і розвивається сам організм. Зростання зубів також іноді затримують хвороби, якими страждає дитина.
Як відбувається зміна зубів?
Як правило, зуби міняються у дитини з однаковою послідовністю. Правда, в окремих випадках бувають і виключення. Першими міняються моляры, тобто шості зуби. При цьому молочних моляров немає, просто у малюка росте щелепа, із’являються шості зуби вгорі і внизу.
Після цього починають поступово випадати молочні зуби і ростуть постійні. Цей процес відбувається за тією ж схемою, як і відбувалося прорезывание зубів. Передусім, починають хитатися і випадають різці, після них відбувається зміна премоляров. Приблизно у десятирічному віці у дитини міняється перша пара премоляров, а потім, приблизно в дванадцятирічному віці, випадає друга пара премоляров. У 13 років відбувається зміна іклів. До 14 років зростають другі моляры, і останніми у підлітка ростуть треті моляры, які називають зубами ” мудрості”. Правда, дуже часто ці зуби ростуть вже у дорослих, людей, що сформувалися. А іноді ці зуби упродовж життя не прорізуються взагалі.
Як доглядати за зубами?
Від періоду появи найперших зубів батьки повинні постійно стежити за тим, щоб щоденний догляд за зубами робився правильно. Але особливо важливий щоденний відхід після того, як прорізуються перші постійні зуби. Адже спочатку эмаль у такого зуба недостатньо мінералізована, і карієс може розвиватися з високою вірогідністю. Тому чистити зуби слід пастою, що містить фтор. Бажано привчити дитину до того, щоб він після кожного вживання їжі полоскав рот чистою водою. Це допоможе очищати зуби. Але при цьому слід розуміти, що чим більше дитини перекушуватиме солодощами і іншими шкідливими для зубів продуктами, тим вище буде ризик карієсу.
Якщо малюкові складно переносити зміну зубів зважаючи на сильний свербіж або біль ясен, то у такому разі потрібна консультація стоматолога. Іноді також може відзначатися висока чутливість емалі. До речі, в період зростання зубів батьки повинні потурбуватися про те, щоб дитина вживала якомога більше продуктів, що містять кальцій. Також можна час від часу давати дитині вітамінно-мінеральні комплекси. Але такі препарати можна приймати тільки після призначення лікаря.
Що робити, якщо зуби ростуть криво?
Навіть якщо молочні зуби у дитини були відносно рівными, то постійні можуть рости криво. Лікарі пояснюють це тим, що загальний розвиток малюка уповільнений, і його щелепа росте не так швидко, як зуби. Отже, постійним зубам, більшим, ніж молочні, просто мало місця, і вони ростуть криво.
До того ж часто зуби ростуть неправильно із-за наявності у дитини деяких шкідливих звичок. Наприклад, малюк постійно смокче мову, пальці або інші предмети. Отже, від таких звичок його треба відучувати. А якщо батьки, розглянувши зуби п’ятирічної дитини, бачать, що міжзубні проміжки не проявилися досі, то дитину необхідно повести на консультацію до ортодонту.
До речі, бажання батьків видаляти зуб відразу ж після того, як він почав хитатися, не є правильним. Якщо дочекатися його природного розхитування, то процес пройде набагато більше безболісно і просто для малюка.
Видаляти зуб відразу треба тільки у тому випадку, якщо він сильно заважає зростанню нового, постійного зуба, оскільки існує ризик, що корінний зуб виростекриво. Слід відразу ж видаляти зуб, якщо у роті розвиваються запальні процеси, оскільки часто запалення не можна вилікувати, заздалегідь не видаливши зуб.
Якщо зуб занадто сильно хитається, і це завдає біль малюкові, то у такому разі від нього також доведеться позбавитися. При будь-яких спірних питаннях або у тому випадку, якщо у батьків з’являється занепокоєння, що стосується зміни молочних зубів, варто проконсультуватися з лікарем.
Що робити після випадання зуба?
Після того, як у дитини випадає молочний зуб, рана може сильно кровоточити. Батьки не повинні панікувати із цього приводу і лякати дитину, адже при випаданні зуба просто відбувається розрив дрібних кровоносних судин. Щоб зупинити кровотечу, слід просто зробити невеликий тампон з бинта і дати, щоб дитина його прикусила. Через декілька хвилин кров перестане йти. Але якщо кров не вдається зупинити упродовж десяти хвилин, то у такому разі, варто викликати лікаря, а пізніше зробити аналіз крові.
Після того, як зуббув видалений, дитина повинна упродовж двох годин не є і не пити. До кінця дня слід виключити усю їжу, яка може дратівливо впливати на рану.
До речі, полоскати рот перекисом водню лікарі категорично не радять. З цією метою краще застосовувати сольовий розчин. Приготувати його дуже просто: треба тільки розчинити в склянці води дві столові ложки солі і додати 2-3 краплі йоду. Полоскати рот можна один раз в декілька годин.
Хвороби молочних зубів
Найчастіше під час профілактичних оглядів у дітей виявляється карієс молочних зубів. І дуже недалекоглядно поступають ті батьки, які ігнорують цю проблему, вважаючи, що зуби все одно випадуть. Раннє руйнування молочних зубів внаслідок хвороби може спровокувати аномалії розвитку щелепи, зміщення корінних зубів. До того ж інфекція може переходити і на зачатки постійних зубів.
Найчастіше карієс виявляють у дитини в 2-3 роки. Адже негативний вплив на молочні зуби може статися навіть в процесі беременности, коли плід тільки розвивається. Захворювання матері, застосування нею медикаментів, шкідливі звички можуть негативно позначитися на стані зубів. Також карієс часто виникає у недоношених дітей, у тих малюків, які вигодовувалися штучно, а також у дітей з хворобами шлунково-кишкового тракту. А пізніше зуби псуються із-за постійного нальоту, який з’являється внаслідок вживання солодкого. Не можна тривалий час використати пляшки для годування дітей, оскільки таке живлення сприяє розвитку хвороби зубів.
Тому для профілактики захворювань молочних зубів слід відвідати стоматолога після прорезывания перших зубів. Потім профілактичні візити треба робити хоч би один раз в рік.
Існують різні методики, використовувані для профілактики захворювань молочних зубів. Найменшим проводять ремінералізацію. Це зміцнення зубної емалі за допомогою аплікацій спеціальними препаратами. Якщо на зубах вже виявилися плями, проводиться сріблення молочних зубів. Цедозволяє запобігти захворювання.
Також на зуби наносяться склади, які мають в складі корисні мінерали — магній, фтор, кремній, кальцій.

молочні зуби, коли випадають молочні зуби, молочні зуби у дітей, які зуби випадають у дітей, які молочні зуби випадають, чи всі молочні зуби випадають, молочни зуби

Сервіс пошуку лікарів Doc.ua дозволить максимально швидко і без проблем знайти потрібного лікаря і записатися до нього на прийом прямо на сайті, вибравши зручний для вас час і дату. На сайті діє спеціально розроблена рейтингова система лікарів, заснована на оцінках та відгуках користувачів, що дозволить безпомилково знайти лікаря у Львові, який допоможе вирішити вашу проблему. Ми особисто перевіряємо усі відгуки користувачів, щоб давати максимально чесну і об'єктивну оцінку тому чи іншому лікарю. Записатися на прийом