Зубні пломби і вкладки


Захворювання зубів нині вражають людину дуже часто. Це відбувається у зв’язку з впливом безлічі негативних чинників : стресів, живлення, паління, правильного догляду за зубами та ін. Тому у сучасному світі кожна людина повинна ретельно відстежувати стан зубів і при перших же симптомах таких захворювань звертатися до стоматолога. Якщо проблему ігнорувати, то у результаті у людини розвивається карієс зубів, що поступово веде до безповоротного руйнування зуба.
Карієс зубів
Карієс є найбільш небезпечним ворогом для зубів. В процесі розвитку цього захворювання відбувається повільне руйнування зуба. Під впливом патологічного процесу розчиняються мінерали, що входять до складу зубної емалі. У результаті з’являється порожнина в раніше здоровому зубі. А при подальшому розвитку хвороби може виникати пульпіт. При цьому у людини поступово збільшується інтенсивність болю, який з часом докучає йому все більше.
Процесз демінералізації відбувається під впливом мікроорганізмів, а також продуктів їх життєдіяльності. Залежно від глибини процесу фахівці визначають неускладнений і ускладнений карієс. Неускладнена форма хвороби, у свою чергу, підрозділяється на карієс у стадії плями, карієс поверхневий, а також карієс пришеечный, середній, глибокий.

При ускладненій формі хвороби у людини вже розвиваються пульпіти і періодонтити.
При пульпіті лікар спочатку видаляє хворому нерв і його відростки, потім пломбує кореневий канал, а після цього вже пломбують зуб.
Але якщо карієс тільки починається, то нерв можна не видаляти. При початковій стадії хвороби мінерал емалі відновлюється за допомогою спеціального розчину. При подальших стадіях карієсу проводиться обробка каріозної порожнини, після чого зуб пломбується. Успіх лікування карієсу завжди залежить від декількох чинників: професіоналізму лікаря, якості матеріалів, а також від того, наскільки своєчасно хворий звернувся по допомогу. Пломби для зубів допомагають здолати хворобу і уповільнити її розвиток.
Зубна пломба
Зубна пломба являється хорошим способом відновити не лише форму, але і функції зуба, який був пошкоджений карієсом. Зуб, в який була правильно встановлена пломба, болить тільки відразу після закінчення пломбування. Пізніше людина може відчувати, що його функції знову практично повноцінні. Які б види пломб не ставив стоматолог, спочатку він робить видалення тканини, яка була уражена карієсом. Далі лікар ретельно вичищає заражені захворюванням місця, і після цього вичищена зона заповнюється розчином, який запобігає розвитку хвороби надалі. Як наслідок, зуб вже не руйнується.
Вартість пломби зуба визначається залежно від якості матеріалу, з якого вона виготовляється. Так, якщо хворому встановлюється фотополімерна пломба, то у такому разі ціна пломби зуба буде вища, ніж при використанні звичайного матеріалу. Але у будь-якому випадку визначити точно, наскількидо варто поставити пломбу зуба у кожному конкретному випадку, може тільки лікар після ретельного огляду зубів пацієнта.
Сучасні стоматологи проводять пломбування зубів за допомогою новітнього устаткування і технологій. Тому процес не пов’язаний для пацієнта зі значними неприємними відчуттями. При необхідності проводиться місцева анестезія, після якої, пацієнт, знаходячись у свідомості, болю не відчуває.
Види зубних пломб
Сучасні стоматологи проводять пломбування зубів, використовуючи різні пломбувальні матеріали, які забезпечують міцність і надійність, при цьому будучи безпечними для здоров’я людини.
Пломби підрозділяються на тимчасові і постійні. Якщо людині встановлюється постійна пломба, і при цьому дотримані усі правила і технології, то вона повинна стояти упродовж багатьох років. При цьому ситуація, коли у пацієнта болить зуб після пломбування, є неприпустимою.
Існують різні види пломб, виконані з різноманітних матеріалів. Металеві пломби изготавливаются з різних видів амальгами(так називаються сплави металів з ртуттю). Найчастіше застосовується срібна амальгама. Проте останнім часом часто говорять про шкоду ртуть. Тому такі матеріали використовуються при пломбуванні все рідше.
Нині також практикується пломбування з використанням цементних пломб. При цьому застосовується в основному цементи матеріал, виконаний на основі фосфатів, а також стеклоиономерные цементи. За допомогою фосфатних цементів пломбування каналу зуба і подальше встановлення пломб широко практикувалося раніше, декілька десятиліть тому. Проте такі пломби погано фіксувалися і швидко стиралися.
Пломби зі светополимерных матеріалів часто встановлюють сучасні стоматологи. Це светоотверждаемый цемент, композитні полімери, композити. Завдяки спеціальній клейовій системі пломба добре тримається на зубі. Светополимер твердне під дією світла спеціальної лампи. За допомогою цього матеріалу стоматолог може сформувати пломбу так, як вимагається в конкретному випадку. Тому пломби з такого матеріалу можна робити на різних поверхнях, відновлювати відколені частини зубів і тому подібне.
Стеклоиономерные цементи також забезпечують високий косметичний ефект, відрізнялися належною стійкістю. Такий матеріал довговічний, стійкий, а ціни на нього цілком прийнятні.
Ще одна група матеріалів, за допомогою яких проводиться пломбування, у тому числі і передніх зубів, це композити і пластмаси. Такі матеріали мають різних наповнювачів. Проте у цих матеріалів також є ряд недоліків, зокрема токсичність, схильність до різноманітних реакцій та ін.
Композитні пломби піддираються під колір зубів. Але слід врахувати, що з композитного матеріалу великі пломби не роблять, оскільки він дуже швидко сколюється або стирається. До того ж така пломба часто забарвлюється від кави, тютюну, чаю. Як правило, встановлена композитна пломба може прослужити близько 10 років. При цьому скарги на те, що після пломбування каналів болют зуб, звучать рідко, якщо пломбу встановлює професіонал.
Іноді стоматологи встановлюють золоті пломби, які відрізняються високою надійністю. При цьому пацієнти легко переносять пломбування зубів такими матеріалами, і питання, чому болить зуб після лікування, практично не виникає. Людина може відмічати дискомфорт у зв’язку з тим, що ниє зуб, тільки в перші години після пломбування. Така пломба практично непомітна у роті: на фото або відео її складно розрізнити. Але ціна такого матеріалу вища, і лікар встановлює її набагато довше, ніж звичайну пломбу. Отже, пломбування молочних зубів таким матеріалом не практикується.
Тимчасова пломба
Тимчасова пломба застосовується стоматологами в процесі лікування пульпіту або запущеного карієсу в якості проміжного етапу. Як правило, якщо у пацієнта зуб інтенсивно болить, тимчасова пломба – це те, без чого не обходиться лікування у стоматолога. Також тимчасові пломби застосовують для лікування каналів зубів. Їх використання позволяет постежити за станом хворого і прийняти правильне рішення про подальше лікування зуба. Тимчасова пломба встановлюється точно так, як і при звичайнісінькому пломбуванні зуба. Матеріалом для такої вставки є матеріал для цементування, який змішується з лікувальною вкладкою, індивідуально підібраною у кожному конкретному випадку. Іноді це миш’як, проте, використовуються і інші речовини, застосування яких залежить від того, наскільки інтенсивно болить зуб і тому подібне. Якщо пацієнтові поставили таку пломбу в зубі, то його, передусім, цікавить питання, скільки ходять з тимчасовою пломбою, а також, що робити, якщо така пломба випала.
Термін перебування в зубі такої пломби залежить, передусім, від того, навіщо лікар звертається до такого методу, від її складу і технології, тобто наскільки правильно вона була встановлена. Якщо така пломба занадто м’яка, кришиться або вилетіла, то її встановлюють пацієнтові ще раз. Але у більшості випадків тимчасова пломба носиться не більше одного місяцьа. Важливе обов’язково звернутися до фахівця, як тільки тимчасова пломба вилетіла із зуба, адже в порожнину, яка з’явилася, може потрапляти їжа, що приведе до запального процесу. Пізніше, після завершення лікування, тимчасову пломбу видаляють і міняють на справжню.
Зубні вкладки
Іноді карієс вражає дуже велику частину зуба, і при цьому він стає глибоким і великим. Такий зуб навряд чи піддається якісному пломбуванню, і відновити його лікареві дуже складно навіть за декілька лікувальних сеансів. У такому разі застосовуються зубні вкладки. Це своєрідні протези, які застосовуються з метою відновлення анатомічної форми зубної коронки, яку уразив карієс, або причиною її руйнування стала інша патологія. Існуючі види зубних вкладок дозволяють запломбувати великі порожнини, полегшити установку коронок, створити опору для мостовидного протеза. За допомогою зустрічних вкладок, які встановлюються на протиставлених зубах, використовуються, щоб попередити стиранийие тканин зубів. Ціна установки таких вкладок залежить від багатьох чинників, тому загальну вартість такого лікування лікар повинен визначити тільки індивідуально.
Вкладки для зубів стоматологи застосовують при лікуванні відносно давно. Матеріали, з яких виготовляються вкладки в зуби, дуже різноманітні. Це золото високої проби, сплави платини, срібла, паладію. Але вкладка може бути не лише металева. Сучасні зубні вкладки роблять з кераміки, композитних матеріалів, ситаллов. Ряд матеріалів в сучасній стоматології вже не використовується, а замість них застосовують інші технології.
Керамічні вкладки дозволяють бездоганно повторити форму і колір зуба, і при цьому забезпечується ідеальне прилягання країв. Такі вкладки можуть прослужити багато років. Є ряд достоїнств і у пломб з металу, проте вони не повторюють природний колір зуба. Колір вкладок з пластмаси не може залишатися стійким упродовж тривалого часу. До того ж такий матеріал може бути пористим.
Широко іспользуются зараз композитні матеріали, виготовлені з полімерної основи і певних речовин усередині неї. Перед встановленням такої вкладки робиться зліпок зубної порожнини. Щоб змоделювати вкладку, застосовується моделировочный віск. Але перед цим зуб під вкладку обробляється бормашиною, і проводиться санація, щоб не допустити розвитку карієсу під вкладкою. Перед встановленням вкладок застосовується препарування зуба під коронку. Зубні вкладки встановлюють при необхідності і на передні зуби. Вони відрізняються рядом переваг : протезування зубів вкладками дозволяє забезпечити необхідну міцність, стійкість до руйнування і дії агресивних речовин. Вкладки міцніші, ніж звичайні пломби, вони стираються не так швидко.
Використання зубних вкладок передбачає застосування прямого, непрямого способу виготовлення вкладок, а також комп’ютерного моделювання.
У порожнині зубні вкладки закріплюються цементом або спеціальним склеюючим матеріалом. Після цьогоможна виконувати декілька дій: остаточно обробити поверхню зуба, щоб його вид був максимально природним, встановити коронку або мостовидный протез. Застосування зубних вкладок в стоматології широко поєднується з використанням інших технологій.
При виконанні усіх дій, пов’язаних з установкою зубних вкладок, лікар використовує анестезію, різновид якої підбирається залежно від особливостей проблеми і побажань пацієнта. Матеріали для пломб і зубних вкладок також підбираються з урахуванням усіх побажань хворого. При цьому обов’язково враховується колір, яскравість, прозорість зуба.


вилетіла пломба, з чого роблять зубні пломби, цемент для зубных коронок купити м львів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *