Грибок стопи


Грибок стопи проявляється висипом на шкірному покриві стопи внаслідок грибкового ураження. Грибок, як правило, розвивається на верхніх шарах шкіри, особливо часто – на ділянках між пальцями ніг. Поширюється грибок стопи досить швидко, при цьому певна категорія людей має сильнішу схильність до зараження грибком стопи. Також схильність до зараження зростає у тих людей, які вже коли-небудь хворіли на грибок стопи. Сприйнятливість до грибка збільшується і з віком.
Симптоми грибка стопи
Найбільш вираженими симптомами грибка стопи є свербіж і запалення шкіри на стопах. Уражені шкірні покриви з часом шелушатся, тріскаються. При цьому симптоми безпосередньо залежать від того, який саме тип грибка стопи має місце. Мембранний тип грибка стопи проявляється, як правило, між четвертим і п’ятим пальцями ноги. Шкіра з часом стає лускатою, може сильно тріскатися. Трапляється, що до ураження грибком присоединяется бактерійна інфекція, що провокують ще сильніші ушкодження шкіри.
Мокасиноподобный тип інфекції часто починається проявом хворобливих відчуттів на стопі. Після цього шкіра на п’яті або на підошві поступово стає товщою, тріскається. При важких грибкових ураженнях цієї форми інфекція може вражати і нігті: вони стають товстими, крошатся, а іноді навіть випадають.
При формі везикули інфекції під шкірою несподівано проявляються пухирі, наповнені рідиною. Формуються пухирі найчастіше на нижній частині стопи. До цього захворювання часто приєднується бактерійна інфекція.
Діагностика грибка стопи
Фахівець може діагностувати захворювання, провівши детальний огляд стопи хворого. Доктор проводить опитування, визначаючи симптоми хвороби, а також те, чи хворіла людина грибком стопи раніше. Зразки шкіри або нігтів досліджують на наявність грибкової інфекції: для цього у хворого беруть зразки шкіри, злегка дряпаючи її, або зрізують фрагмент нігтя. Для виявлення грибка проводяться спеціальні тести. Так, препарування з гідроксидом калію робиться для підтвердження наявності грибка в організмі. А для визначення виду грибка відбувається його культивування. У більше окремих випадках може робитися біопсія шкіри і подальше вивчення зразка шкіри під мікроскопом.
Причини грибка стопи
Зараження грибком стопи може статися під час контакту з грибком, який швидко розмножується на вологих і теплих поверхнях шкіри. Зараження грибком можливо при контакті з шкірою зараженої людини, а також при зіткненні із забрудненою поверхнею в сауні, душі, громадській роздягальні, де на підлозі зберігаються заражені лусочки шкіри. Нерідко фіксуються випадки передачі грибка стопи через інструменти, за допомогою яких виконується педикюр і манікюр, через рушники, взуття.

Найчастіше грибок стопи вражає людей, у яких є проблеми з циркуляцією крові в ногах, зайву вагу, наявність деформації стоп. Порушення у функціонуванні імунної системи, спровоцированные стресами, нездоровим способом життя, прийомом антибіотиків, поганим харчуванням, також можуть провокувати зараження грибком стопи.
Лікування грибка стопи
Щоб розробити правильні принципи лікування грибка стопи, необхідно, передусім, визначити тип інфекції і ступінь її тяжкості. В основному при лікуванні грибка стопи призначають застосування відповідних протигрибкових препаратів для використання їх в домашніх умовах. Такі препарати покликані знищити грибок повністю або істотно уповільнити його розвиток. На сьогодні без рецептів в аптеках реалізуються багато ефективних препаратів для лікування грибка : тербінафін(ламизил), Клотримазол(лотримин), миконазол(микатин), толнафтат(тинактин). Усі ці препарати призначені для місцевого застосування, тобто наносяться на шкіру. Важливо врахувати, що при лікуванні в домашніх умовах необхідно ретельно стежити за тим, чи відбувається поліпшення. Якщо хвороба продовжує прогресувати, а лікарські засоби не роблять должного ефекту упродовж декількох тижнів, слід звернутися до фахівця повторно.
Якщо ефективність цих лікарських засобів виявилася невисокою, або інфекційне ураження дуже важке, фахівець може призначити застосування більше сильнодіючих препаратів. Такими є нафтифин(нафтин), бутенафин(ментакс), а також таблетовані засоби тербінафін(ламизил), флуконазол(дифлюкан), итраконазол(споранокс).
Пігулки при лікуванні грибка стопи застосовуються при особливо важких ураженнях. При цьому важливо пам’ятати, що в процесі лікування такими засобами слід періодично проводити аналізи з метою визначення побічної дії ліків. Рецидив грибка стопи можливий навіть після проходження курсу лікування таблетованими препаратами з протигрибковою дією. При лікуванні грибка важливим моментом являється необхідність повністю пройти курс лікування. У такому разі вірогідність повного лікування підвищується.
При мембранозній інфекції, яка являється на сьогоднінайпоширенішим видом грибка стопи, для лікування застосовуються креми або лосьйони з протигрибковою дією. В процесі лікування захворювання важливо постійно стежити за тим, щоб стопа була чистою і сухою. Під час переходу хвороби у важчу форму іноді місцеві засоби комбінуються з прийомом пероральних препаратів, які призначає лікар.
При мокасиноподобном типі інфекції досить часто виникає оніхомікоз — інфікування нігтів. З огляду на те, що шкірні покриви на стопі досить товсті, цей вид інфекції виліковується складно. Стандартні препарати з протигрибковою дією через шкіру проникають недостатньо ефективно. Отже, фахівець призначає прийом додаткових препаратів, як пероральних, так і місцевих.
При інфекції везикули доктор іноді видаляє верхівки пухирів і промокає стопу до тих пір, поки ділянка, де проводилася ця процедура, повністю не просохне. На таку оброблену ділянку наноситься протигрибковий крем або специальный розчин у вигляді компресу. Якщо до цієї форми грибка приєднується бактерійна інфекція, то у такому разі хворому призначається додатковий курс антибіотиків.
При особливо важкій течії інфекції можливе призначення кортикостероїдних препаратів. Після того, як стан хворого покращується, дозу цих препаратів можна зменшити, при цьому протигрибкові препарати слід застосовувати до повного лікування інфекції.
Проте захворювання може повторитися, навіть якщо терапія була проведена за усіма правилами. Подібне трапляється досить часто, якщо ігнорувати заходи профілактики і не застосовувати протигрибкових препаратів упродовж потрібного періоду часу. У такому разі грибок може загинути не повністю, і в результаті відбувається рецидив захворювання.
Дуже важливо почати лікування грибка стопи вчасно, не затягуючи із зверненням до лікаря. Іноді зважаючи на слабо виражені симптоми захворювання хворі ігнорують лікування, що призводить до появи глибоких тріщин і пухирів на стопах, приз’єднанню до захворювання бактерійної інфекції.
Як правило, інфекції, які проявляються гостро, піддаються лікуванню краще, ніж хронічні грибкові інфекції.
У народній медицині для лікування грибка стоп використовуються примочки і компреси з використанням часнику, олії чайного дерева
Ускладнення грибка стопи
Якщо не вживати заходу по лікуванню захворювання вчасно, у хворого може поступово розвиватися важка бактерійна інфекція. При інфікуванні деякими видами грибка пізніше можливо також розвиток грибка пальців ніг.
Профілактика грибка стопи
Щоб не допустити інфікування грибком стопи, слідує, передусім, ретельно дотримуватися усіх правил особистої гігієни. Після миття, купання, плавання у басейні слід добре протерти або просушити стопи, особливо шкіру між пальцями. Бажано носити взуття з натуральних матеріалів, щоб повітря могло вільно проходити до шкіри ніг. Шкарпетки мають бути бавовняними: у такому разі вони відмінно вбирають вологу. Шкарпетки слід міняти якможна частіше. Людям з підвищеною пітливістю ніг на стопи необхідно наносити спеціальну протигрибкову присипку або тальк. Бажано не надівати одну і ту ж пару взуття декілька днів підряд: взуття повинне провітрюватися, принаймні, впродовж доби.
Ні в якому разі не можна ходити по статі у басейні або в загальному душі без гумового взуття. Кімнатні тапочки мають завжди бути чистими і використовуватися виключно їх власником.
Слід врахувати, що звичайне прання з використанням миючих засобів не завжди сприяє знищенню грибків, які провокують інфікування стопи. Для того, щоб знищити грибки на одязі, слід використати дуже гарячу воду або кип’ятити речі. Бажано при пранні застосовувати також вибілювач.


Грибок стопи, грибок, грибок стопі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *