Категорії «Захворювання головного мозку»

Вірусні гепатити А і Е

Вірусні гепатити — захворювання, викликані вірусами гепатиту А і Е, які проявляються в ураженні печінки і загальної інтоксикації організму. Віруси гепатитів А і Е не впливають на печінку самостійно, а запалення печінки походить від того, що захисні клітини крові починають реагувати на зміни печінкової тканини, викликаної вірусами А і Е. Слід зауважити, що гепатит А …

Вірусний гепатит B

Вірусний гепатит В — вірусна інфекція з групи трансфузионных гепатитів. Це захворювання протікає в різних клінічних формах і характеризується ураженням гепатоцитів. Довго вірусний гепатит В називали парентеральним, сироватковим, ятрогенним, постранфузійним, шприцевим. Ця назва підкреслювала, що зараження відбувалося через слизову оболонку або відкриті шкірні покриви. Б. Бламберг в 1963 р. перший визначив в крові австралійських аборигенів …

Вірусний гепатит С

Вірусний гепатит З – антропонозное захворювання, що викликається вірусом і парентеральним ушкодженням. Найчастіше протікає у формі гострого або хронічного(що найчастіше) запалення печінки. Багато хто називає цю хворобу ” ласкавою”, оскільки зазвичай симптоми її дуже схожі на інші захворювання. За статистичними даними імовірно у світі налічується 500 мільйонів чоловік що хворіють або переносниками вірусу гепатиту С., …

Правець

Правець є гострою інфекційною хворобою, при якій відбувається ураження нервової системи. Для цього ураження характерні судоми скелетної мускулатури, зважаючи на які може розвинутися асфіксія(задуха). Прийнято вважати, що саме це захворювання стало причиною смерті сина Гіппократа, після чого про таку недугу стало відомо широким масам. Саме Гіппократ дав назву хворобі і описав її симптоми. Правець виникає …

Сказ

Сказ є вірусною інфекцією зоонозного характеру. Людині інфекція передається через слину тварин м’ясоїдних внаслідок укусів. Інфекція супроводжується дегенерацією нейронів в головному і спинному мозку. Сказ у людини проявляється симптомами глибокого розладу нервової системи, про що свідчить високе збудження, прояв агресивності, деменція, яка у результаті викликає параліч і подальший летальний кінець. Симптоми сказу і його загальну …

Лімфаденіт

Лімфаденіт є запаленням лімфатичних вузлів. Це хвороба вторинного типу, вона проявляється після виниклого запалення в певній області тіла. У досить окремих випадках діагностується первинне гнійне запалення лімфовузлів. Збудниками цього захворювання є стрептококи, а також ряд інших патогенних мікробів. Проте найчастіше має місце змішана флора. Хвороба виникає після того, як мікроорганізми, токсини, а також продукти розпаду …

Венеричні захворювання

Венеричні захворювання(захворювання, що передаються статевим шляхом) назва своє отримали від імені Венери, богині любові в Древньому Римі. Усі венеричні захворювання явдляются хворобами інфекційного походження. У більшості випадків зараження такими недугами відбувається під час статевого знесення з тим, хто є носієм такої інфекції. Серед найбільш поширених сьогодні венеричних хвороб слід назвати гонорею, сифіліс, м’який шанкр. Також …

Грибок стопи

Грибок стопи проявляється висипом на шкірному покриві стопи внаслідок грибкового ураження. Грибок, як правило, розвивається на верхніх шарах шкіри, особливо часто – на ділянках між пальцями ніг. Поширюється грибок стопи досить швидко, при цьому певна категорія людей має сильнішу схильність до зараження грибком стопи. Також схильність до зараження зростає у тих людей, які вже коли-небудь …

Хламідіоз

Хламідіоз – це група хвороб, які провокує мікроорганізм Chlamydia trachomatis. Ці мікроорганізми, що називаються хламідіями, нерухомі, дуже дрібні і знаходяться усередині клітин. Самостійно енергію хламідії не синтезують, отже, мікроорганізми паразитують в клітинах циліндричного епітелію, який вистилає придатки яєчка, протоки передміхурової залози, сім’явивідні шляхи, сечовипускальний канал, шийку матки, піхву, анальний канал, ротову порожнину. Відбувається процес інфікування …

Віл-інфекція і СНІД

Перший раз інформація про захворювання, що називається синдромом придбаного імунодефіциту, прозвучала у восьмидесятих роках минулого століття. У той час фахівці діагностували раніше невідому хворобу. Людина, хвора нею, страждала від імунодефіциту, який раніше зустрічався тільки у недоношених новонароджених. В ході досліджень з’ясувалося, що у таких хворих імунний дефіцит був не природженим, а придбаним. Саме тому хвороба …