Категорії «Урологія»

Адреногенітальний синдром

Адреногенітальний синдром підрозділяється на природжену форму, яка вважається класичною, і некласичні легкі форми, до яких відноситься постпубертатна і пубертатна. Вони класифікуються залежно від гиперандрогении і рівня дефіциту С21-гидроксилазы. При цьому захворюванні в надниркових залозах виробляється зайва кількість андрогенів, при цьому гормон гонадотропін виділяється в недостатній кількості. У слідство в яєчниках відбувається значне порушення подальшого зростання …

Гіпертиреоз (Тиреотоксикоз)

Гіпертиреоз – стан, для якого характерне надмірне виділення гормонів щитовидної залози, обумовлено групою захворювань цього органу. Це викликає прискорення процесів в організмі і пов’язані з цим ускладнення. Тиреотоксикоз – наявність надлишку гормонів щитовидної залози, може бути викликано гіпертиреозом, або іншими хворобами щитовидної залози – тиреоїдитом, вузловим зобом, базедовою хворобою. Збільшення вироблення і накопичення в організмі …

Гірсутизм

Гірсутизм – цей стан, при якому у жінок спостерігається надмірне зростання термінального волосся. Це волосся розподіляється по тілу за чоловічим типом, тобто вони ростуть в так званих андрогензависимых зонах. Гірсутизм виникає як наслідок занадто високого рівня продукування у жінок андрогенів. На сьогодні статистика свідчить, що гірсутизм спостерігається приблизно 5-10%% жінок, залежно від їх етнічної приналежності. …

Аденома

Аденома – це пухлина доброякісного характеру, неоплазія залізистого епітелію. Відповідно, вона може розвиватися в усіх органах, які містять залізистий епітелій. Як правило, така пухлина буває гормонозависимой. Аденоми прийнято підрозділяти згідно їх локалізації, залежно від цього проявляються і її симптоми. В основному ознаки аденоми стають вираженими, коли аденома зважаючи на збільшення розмірів починає здавлювати певні утворення, …

Тиреоїдит

Тиреоїдит – це запальний процес, який відбувається в щитовидній залозі. Ця недуга має декілька різних форм, у яких відрізняється етіологія і патогенез, проте запалення є обов’язковим компонентом кожної недуги. Проте певна схожість в симптомах цієї групи хвороб в деяких випадках створює ряд труднощів в диференціальній діагностиці. Аутоіммунний тиреоїдит Хронічний аутоіммунний тиреоїдит(інша назва — лимфоматозный тиреоїдит) …

Цукровий діабет

Поняттям “Цукровий діабет” прийнято означати групу ендокринних захворювань, які розвиваються як наслідок абсолютної або відносної нестачі в організмі гормону інсулін. Зважаючи на такий стан у хворого проявляється гіперглікемія – значне зростання кількості глюкози в людській крові. Для цукрового діабету характерний хронічний перебіг. В процесі розвитку хвороби відбувається порушення обміну речовин в цілому: порушується жировий, білковий, …

Гіпопаратиреоз

Гіпопаратиреоз – це хвороба, яка розвивається в організмі людини як наслідок недостачі паратгормона або при порушенні рецепторної чутливості тканин до нього. Ця речовина виробляється паращитовидными залозами. Активність паращитовидных залоз знижується внаслідок різних причин у людей у будь-якому віці(згідно з даними статистики, хвороба спостерігається у 0,3-0,4%% населення). Отже, захворювання є рідкісним. Наслідком цієї недуги є порушення …

Гіпотиреоз щитовидної залози (мікседема)

Гіпотиреоз – це не хвороба, а стан, при якому в організмі людини відзначається дуже низький рівень гормонів щитовидної залози. В даному випадку вже йдеться про недостатні функції залози, або про розвиток в організмі певних патологічних процесів, які впливають на гормональний обмін. В якості хвороби визначаються виключно зовнішні прояви гіпотиреозу. Перший раз його симптоми описали ще …

Ендемічний зоб

Ендемічний зоб – цей стан, при якому у людини істотно збільшується щитовидна залоза, внаслідок чого змінюється форма його шиї. Захворювання розвивається внаслідок стану йододефицита. Часто хвороба вражає людей, які мешкають в тих регіонах, де відзначається недолік цього елементу в довкіллі. Причини ендемічного зобу Ендокринна система людини, а саме функціонування щитовидної залози, визначає його нормальний розвиток …

Сечокам’яна хвороба нирок

Сечокам’яна хвороба(інші назви — нефролітіаз, нирковокам’яна хвороба, уролітіаз) – це захворювання, при розвитку якого у людини в нирках або в інших органах мочевыделительной системи утворюються камені. Симптоми сечокам’яної хвороби можуть уперше проявитися у людини практично у будь-якому віці. Як свідчить діагностика, недуга може розвиватися і у новонароджених, і у людей літнього віку. Але залежно від …