Категорії «Онкологія»

Колінний суглоб. Ушкодження меніска

Колінний суглоб утворюється з надколінка і стегнової большеберцовой кістки. Суглобова поверхня кістки покрита хрящовою тканиною з рядом міцних зв’язок. Ковзання при згинанні-розгинанні коліна забезпечується наявністю суглобової рідини і синовиальной оболонки. При русі стабільність суглоба залежить від зв’язок, м’язів суглоба і внутрішньосуглобових хрящиків – менісків. Хвороби опорно-рухового апарату часто виникають при ушкодженні суглобів, а в часности …

Переломи голівки і шийки променевої кістки

Перелом променевої кістки виникає при падінні людини на розігнуту пряму руку, при цьому голівка променя упирається в місце розташування голівчатого підвищення плеча. Частота таких переломів складає до 15%% від усіх переломів скелета і перелому ребер і займає 2 місце серед усіх переломів в ліктьовому суглобі руки. Особливо часто такі переломи зустрічаються у дітей. У разі …

Сколіоз хребта

Сколіоз – стан, при якому у хворого спостерігається бічне викривлення хребта. При такій патології хребет має форму букви C або букви S. Як правило, цей стан розвивається у дітей у віці від 6 до 15 років. Сколіоз частіше діагностується у дівчаток. Як правило, захворювання протікає в легкій формі, тому особливо неприємних відчуттів у хворого воно …

Шпора

п’яти Шпора(плантарний фасціїт) п’яти – це кісткове розростання у формі клину або шпильки(остеофіт), яке з’являється на підошовній поверхні горба кістки п’яти. У більшості випадків(за медичною статистикою – приблизно в 90%%) шпора п’яти з’являється у людини на тлі плоскостопості. У людини, що страждає плоскостопістю, навантаження на стопи розподіляється по-іншому, чим при нормальному стані, що помітно навіть …

Хребет. Зміщення хребців (спондилолістез)

Спондилолистез – це хвороба хребта, при якій у людини відбувається зміщення хребця вперед або назад відносно інших хребців. Визначаються поняття антеролистез(хребець зміщується вперед) і ретролистез(хребець зміщується назад). Наслідком зміщення хребців може стати серйозна деформація хребта, звуження каналу хребта, а також здавлення корінців нервів, які виходять з міжхребетних отворів(так званий фораминальный стеноз). Причини спондилолистеза Таким чином, …

Деформація стопи. Плоскостопість

Плоскостопість – цей стан, при якому у людини деформується стопа, і при цьому її зведення знижуються. Внаслідок такої деформації втрачаються ресорні і амортизуючі функції стопи. На плоскостопість частіше хворіють жінки. Види плоскостопості Прийнято розрізняти плоскостопість природжене і придбане. Природжена плоскостопість у дитини діагностується відносно рідко. Така патологія розвивається внаслідок внутріутробних змін в структурних елементах стопи. …

Хвороба Келлера

Хвороба Келлера – захворювання, що вражає кістки стопи. Як правило, воно діагностується в юнацькому і дитячому віці. Розвиток цієї недуги виражається остеохондропатією – поступовим процесом руйнування тканини кістки і подальшим її відновленням. Уперше це захворювання описав рентгенолог Келлер з Німеччини, це сталося на початку минулого століття. Якщо у людини розвивається хвороба Келлера, в організмі відбувається …

Хвороба Пертеса (асептичний некроз голівки стегнової кістки)

Хвороба Пертеса(повністю цю недугу називають хворобою Легга-Кальве-Пертеса) — це патологія тазостегнового суглоба, що відносно часто зустрічається, в дитячому віці. Асептичний некроз голівки стегнової кістки, який і спостерігається при цьому захворюванні, переважно проявляється у пацієнтів, вік яких — від 3 до 15 років. Проте і у дорослих людей це захворювання також зустрічається. В процесі його прогресу …

Ендопротезування суглобів

Эндопротезирование суглобів в сучасній медицині по праву вважається найбільш ефективним способом відновити ті можливості кінцівок, які з певних причин були втрачені. Дуже часто саме цей метод є єдино можливим для усунення наслідків травм і інших ушкоджень. Протезування суглобів практикується у тому випадку, якщо консервативна терапія не дає позитивного результату, і в той же час людини …

Тазостегновий суглоб. Переломи шийки стегна

Тазостегновий суглоб є одним з найбільших суглобів в людському організмі. Його утворює вертлужная западина тазової кістки і голівка стегнової кістки. На краю вертлужной западини є хрящеобразная тканина, а суглоб покриває капсула, зміцнююча зв’язки. М’язи покривають суглоб з усіх боків. Перелом шийки стегнової кістки найчастіше відбувається у людей, що досягли літнього віку. Приблизно у 90%% випадків …