Розширена діагностика хвороб волосся

Нехай волосся і не є основним органом людського організму, але все таки вони виконують дуже важливу естетичну функцію. Але при цьому волосся людини дуже крихке, і існує багато захворювань, які можуть серйозно зіпсувати їх зовнішній вигляд і причинити людині серйозні неприємності.
Хвороби волосся розвиваються у людини у зв’язку з великою кількістю різних причин. Хвороби шкіри і волосся голови призводять до інтенсивної втрати волосся, погіршення їх зовнішнього вигляду, проблем з шкірними покривами. Проте слід знати, що далеко не завжди прояв сильного випадання волосся веде до облисіння, а також визначати ряд інших нюансів. Щоб дізнатися, які саме хвороби волосся голови мають місце в конкретному випадку, треба обов’язково звернутися до врачу-трихологу. Він зможе провести адекватну діагностику і чітко визначити, які саме захворювання шкіри голови стали причиною поганого стану волосся. Адже хвороба волоссяа без правильного лікування може у результаті привести до негативних наслідків, від яких буде складно позбавитися.
Випадання волосся
Визначаючи частоту, з якою у людей проявляються захворювання волосся, слід зазначити, що більшість людей скаржаться лікареві саме на їх випадання. Ця проблема, передусім, є естетичною. Але останнє торкається так званого симптоматичного(реактивного) випадання волосся, а не облисіння. Якщо розглядати це захворювання, випадання волосся в даному випадку є результатом дії певного негативного чинника або їх комплексу. Фахівці виділяють різні типи випадання волосся і, враховуючи їх особливості, вибирають спосіб лікування, який допоможе ефективно позбавитися від захворювання шкіри і волосся.

Далеко не завжди причиною випадання волосся стають грибкові і інші хвороби шкірних покривів. Дуже часто спровокувати випадання волосся можуть абсолютно інші чинники. Так, сезонне випадання волосся часто доводиться на весняний і осінній період.Головна причина в даному випадку — активна перебудова організму на інші природні і погодні умови.
Дуже часто волосся починає активно випадати внаслідок серйозної стресової ситуації. Внаслідок пережитих потрясінь в організмі людини відбувається сильний викид гормонів і біологічно активних речовин, при цьому судини і капіляри звужуються. Як наслідок, до фолікулів волосся, яке росте, не доставляється достатня кількість поживних речовин. Таке волосся через певний період часу(проходить близько двох місяців після стресу) починає випадати.
Також причиною випадання волосся іноді стає перенесена хвороба, внаслідок якої температура тіла у хворого піднімалася вище 39 градусів. При сильному підвищенні температури відбувається згортання білку. Як наслідок, зростаюче волосся, недоотримавши його, починає випадати.
Часто жінки починають активно втрачати волосся після перенесеного аборту. Це пов’язано з дуже різкими гормональними коливаннями. У те ж время в період вагітності волосся стає густіше, виглядає здоровішим у зв’язку з підвищенням в організмі майбутньої мами естрогену. Але після того, як малюк народжується, рівень естрогену в жіночому організмі різко знижується. Через декілька місяців після пологів починається так зване післяпологове випадання. Якщо воно триває не більше восьми місяців, то ніякого особливого лікування не потрібно. Окрім вказаних ситуацій з гормональними коливаннями пов’язаний прийом деяких засобів контрацепції, дуже жорсткі дієти
Іноді випадання волосся може бути пов’язане і з прийомом деяких медикаментів. Але все таки втрата волосся у жінок найчастіше буває пов’язана з недоліком заліза в організмі. Навіть якщо показники гемоглобіну у жінки нормальні, і зміст заліза достатній для функціонування інших органів, для волосся його все одно може не хапати. Тому при тривалому випаданні волосся жінкам рекомендується зробити спеціальний аналіз. Як правило, при дефіциті заліза лікар призначає прийомспеціального препарату, оскільки споживання продуктів, багатих цим мінералом, в даному випадку проблему не вирішує.
Таким чином, при симптоматичному випаданні волосся важливо встановити правильний діагноз і знайти причину, яка спровокувала це явище. Хворе волосся в даному випадку вилікувати відносно нескладно. Встановивши чинник, який привів до їх випадання, лікар приймає рішення, як вилікувати хворе волосся. Як правило, використовуються лікарські засоби, фізіотерапія, косметичні препарати. Але навіть якщо випадання волосся не здається великою проблемою, як лікувати і що робити, повинен визначити фахівець.
Слід усвідомлювати і той факт, що до випадання волосся не може привести забарвлення або хімічна завивка. Ці процедури можуть негативно позначитися на стані безпосередньо волосся, проте випадати від цього вони не почнуть.
Алопеція
Алопецією прийнято називати процес облисіння. Найчастіше лікарі діагностують андрогенну і осередкову алопецію. Андрогенна алопеція — эте облисіння, що відбувається за чоловічим типом. Проте страждають на це захворювання не лише чоловіка, але і жінки. Але якщо чоловіки починають лисіти в лобно-тім’яній частині голови, то жінки втрачають волосся по усій голові рівномірно. В даному випадку причина такого явища — порушення гормонального балансу, висока чутливість
волосяних фолікулів до тестостерону. Як правило, андрогенна алопеція вражає людину або під час статевого дозрівання, або в період клімаксу. В даному випадку лікування волосся в домашніх умовах неможливе, оскільки тільки врач-трихолог може розібратися в причинах цього явища і порадити метод лікування.
Осередкова алопеція є аутоіммунною недугою, яке веде до випадання волосся в певних місцях. Такі вогнища облисіння при правильному підході до лікування можуть повністю зарости волоссям. Іноді досить тільки провести декілька процедур дратівливої терапії. Проте у важких випадках не обійтися без консультації імунолога.
Волосся, що січеться
Якщоволосся дуже довге(більше 20 см), то вони цілком можуть на кінцях розщеплюватися. Таке волосся росло упродовж тривалого періоду, а, отже, піддавалися механічним і хімічним діям. Але якщо січеться волосся, довжина які менше, то вже йдеться про патологічне явище. В процесі діагностики найчастіше виявляється, що основним чинником, що вплинув на стан волосся, є дефіцит кальцію, заліза, білків, амінокислот. При волоссі, що січеться, важливо зрізувати розщеплені кінчики і намагатися травмувати волосся якомога менше. Існує ряд косметичних засобів, спрямованих на подолання цієї проблеми.
Рання сивина
Посивіння волосся відбувається у людини як наслідок недоліку в організмі Тирозину. Крім того, лікарі говорять про зв’язок появи сивини з недокрів’ям, проблемами з діяльністю нервової системи і залоз внутрішньої секреції, нестачею вітамінів, а також з тривалим перебуванням під прямими променями сонця. Також слід враховувати спадкунность людину і вплив деяких хвороб вірусної природи.
Діагностика хвороб волосся
Щоб чітко визначити стан волосся і визначити, які причини спровокували конкретні захворювання, фахівець проводить дослідження, яке називається трихограма. В процесі цього дослідження проводиться вивчення співвідношення волосся у фазі анагена і телогена. Дослідження проводять з використанням мікроскопа. Вивчаючи волосся пацієнта, фахівець визначає їх стадію розвитку, стан сальної залози, кровопостачання і інші показники. При випаданні волосся, як правило, відзначається неправильне співвідношення телогеновых і анагеновых волос.
Якщо врач-трихолог визначив причину, яка спровокувала захворювання волосся, пацієнта іноді направляють на консультацію до інших фахівців.
Лікування
Для того, щоб лікування волосся дало той результат, до якого прагне пацієнт і лікар, важливо забезпечити комплексний підхід до цього питання. Залежно від причини захворювання лікування волосся голови може продолжаться від двох тижнів до шести місяців. Відгуки пацієнтів свідчать, що позбавитися від захворювання можна тільки в тому, випадку, якщо рекомендації лікаря дотримуються беззаперечно. Терапевтичні методи дозволяють усунути волосся, що січеться, призупинити випадання волосся, прискорити їх зростання. Іноді лікар рекомендує також практикувати народне лікування волосся. Приміром, добрі результати при випаданні волосся можна отримати, користуючись хною, реп’яховою олією, деякими іншими натуральними оліями. В той же час в салоні практикується лікування волосся у жінок кератином, азотом, вогнем і іншими сучасними методами.
Лікування волосся вогнем — це інноваційний метод, що дозволяє відновити волосся, прискорити їх зростання, а також позбавитися від проблеми волосся, що січеться. Лікування з використанням рідкого азоту(кріотерапія) ефективно при кругоподібній аплопеции, жирній себорее голови. За допомогою рідкого азоту проводиться кругоподібний масаж голови, який практикується курсами по 10-20 процедур.
Кератиновое лікування волосся – методика, яка полягає в позитивній дії на волосся людини кератину комплекс. До складу такого комплексу входить білок, кератин і ряд поживних елементів. Цей склад наноситься на волосся пацієнта, забезпечуючи ефективне лікування і відновлення раніше пошкодженого волосся. Важливою перевагою цього методу лікування є той факт, що комплекс створений виключно з природних компонентів, а тому не чинить негативної дії на волосся.
Домашнє лікування волосся припускає не лише терапію народними засобами, але і дбайливий щоденний догляд за волоссям. Якщо причиною випадання волосся або інших захворювань є спадковий чинник або природне старіння, то особливу увагу варто приділити вибору гребінця(вона має бути з рідкісними зубцями, з натурального матеріалу), або використати щітку з натуральної щетини. Як можна рідше треба фарбувати волосся і сушити їх за допомогою фену. Хімічна завивка також може привести до погіршення состояния волос. Не варто сильно стягувати волосся, укладаючи їх в зачіску. Якщо ретельно дотримуватися цих рекомендацій, лікування волоса може просто не знадобитися.
Якщо проблема полягає в постійному і дуже сильному випаданні волосся, то лікар може наказати проведення трансплантації волосся. Також існує методика вплітання волосся і нейлонових ниток. При осередковій алопеції можливе застосування уколів із стероїдами безпосередньо в шкіру голови. При андрогенній алопеції комплексне лікування припускає гормональне лікування, фізіотерапію, мезотерапию, застосування противосеборейных зовнішніх засобів. Крім того, позитивно позначається на стані волосся прийом загальнозміцнюючих засобів — комплексів з вітамінами і мінералами, біодобавок. Проте навіть такі нешкідливі, на перших погляд, засоби, можна використати тільки строго по припису лікаря.
Лікування волосся народними засобами
Доведено, що правильно підібране лікування волосся народними засобами може допомогти впоратися з беспокоящими проблемами і значно поліпшити стан волосся. Існує безліч народних рад і рекомендацій, перевірених часом. Приміром, при випаданні волосся рекомендується втирати в шкіру голови реп’яхову олію, олію обліпихи, а також вживати ягоди обліпихи всередину. Щоб зміцнити корені волосся, варто включити в раціон продукти, що містять вітамін А. Зміцнити волосся допоможе відвар з гілок ялівцю і листя берези. Жменю такої суміші треба прокип’ятити в 3 л води упродовж 5 хвилин і використати відвар для миття голови. Відвар для миття готують і з кореня лопуха, який треба кип’ятити упродовж 15 хвилин. Такий відвар можна використати для миття і обполіскування кілька разів в тиждень.
Тим, хто хоче позбавитися від проблеми волосся, що січеться, рекомендується мити голову як можна рідше, вживати якомога більше фруктів і овочів, а також ховати волосся від прямих променів сонця. Для лікування сухого волосся, що січеться, можна використати маску, що містить мед, яєчний жовток, сік луковицы, вітамін А. Яєчний жовток застосовують і для масажу шкіри голови і волосся. Його треба розтирати до утворення піни, роблячи це повільно і обережно.
Здолати проблеми жирного волосся допоможе регулярне застосування маски з алое, пропущеного через м’ясорубку, і 1 ст. ложки спирту. Також можна приготувати маску з рівних частин часнику, меду соку алое, лимонного соку і жовтка одного яйця. Хороший ефект дає використання для полоскання волосся відвару дубової кори. Народна медицина рекомендує періодично протирати шкіру голови настоянкою календули. Використовуючи усі ці і інші народні засоби, важливо дотримуватися і загальних рекомендацій. Зокрема, голову не можна мити дуже гарячою водою, оскільки сальні залози починають працювати активніше. А після митися за відсутності інших засобів голову можна обполоснути водою з лимонним соком або однією ложкою оцту.
Набагато складніше вирішити проблему ранньої появи сивого волосся. Але деякі народні рецепти допоможуть уповільнити процес їх появи. Стимулює кровопостачання шкіри голови маска з соку алое, горілки і меду. Суміш цих компонентів втирається в шкіру голови і залишається на ній на 40 хвилин. У шкіру голови також можна втирати свіжу опару або розмочений житній хліб. Реп’яхова і касторова олія також підходять для 40-хвилинних апликаций для шкіри голови. Але найголовніше — вести правильний спосіб життя, повноцінно живитися, уникати стресів і вчасно лікувати усі захворювання. Адже волосся, передусім, є чітким індикатором загального стану організму.

трихолог львів, трихолог львів відгуки, лікар трихолог львів, трихолог львів ціни, трихолог во Львове, лікар трихолог у львові, лікування випадіння волосся львів

Сервіс пошуку лікарів Doc.ua дозволить максимально швидко і без проблем знайти потрібного лікаря і записатися до нього на прийом прямо на сайті, вибравши зручний для вас час і дату. На сайті діє спеціально розроблена рейтингова система лікарів, заснована на оцінках та відгуках користувачів, що дозволить безпомилково знайти лікаря у Львові, який допоможе вирішити вашу проблему. Ми особисто перевіряємо усі відгуки користувачів, щоб давати максимально чесну і об'єктивну оцінку тому чи іншому лікарю. Записатися на прийом