Знеболення і анестезія в стоматології

Больові відчуття, які проявляються під час лікування зубів — це чинник, що часто стає вирішальним для людини, що приймає рішення про те, чи варто здійснювати візит до стоматолога. Саме тому питання знеболення в стоматології постійно вивчається медиками і є дуже важливим. Сучасні лікарі мають дуже багато засобів і методів для того, щоб забезпечити якісне і ефективне знеболення. Стоматологія без болю — той ідеал, до якого прагнуть лікарі.
Особливості знеболення
Знеболення в стоматології завжди проводиться з урахуванням індивідуальних особливостей хворого, проблеми, яку необхідно усунути, міри вираженості больових відчуттів та ін. Важливо знати, що усі практиковані методи знеболення в стоматології припускають швидке відновлення пацієнта після наркозу. Через деякий час(приблизно півгодини) він може вже навіть вести автомобіль.
Як в хірургічній стоматологии, так і терапевтичній стоматології практикується таке знеболення, яке здатне звести біль до потрібного мінімуму. Спочатку лікар аналізує усі проблеми пацієнта і вибирає саме ті види знеболення, які підходять в даному випадку оптимально.
Адекватне знеболення в стоматології припускає усунення болю до мінімуму. Проте більшість стоматологів дотримуються думки, що знеболювати до такої міри, щоб пацієнт під час лікування знаходився без свідомості, немає необхідності. Більше того, дуже важливо, щоб під час надання стоматологічних послуг лікар міг спілкуватися з пацієнтом.

З іншого боку, сильний біль може стати причиною шокоподібного стану людського організму. Тому сильний біль під час лікування зубів, поза сумнівом, шкодить людині. Таким чином, основне завдання лікаря, який робить знеболення перед лікуванням зубів — зробити це так, щоб зняття болю було максимально ефективним і не представляло небезпеці для человека.
Місцеве обезболваиние
Сучасні лікарі практикують різні види анестезії в стоматології. Анестезію підрозділяють на загальну, місцеву і комбіновану. Місцева анестезія припускає знеболення тільки конкретного місця, в якому і проводитимуться маніпуляції. Визначається невелика область, в якій за допомогою введення медикаментів забирається чутливість нервових закінчень. Місцеве знеболення, у свою чергу, підрозділяється на декілька видів. Аплікаційна анестезія(інша назва — поверхнева анестезія) застосовується при необхідності поверхневого знеболення. Її проводять без використанні шприца. Лікар наносить препарат-анестетик на ту область, яка вимагає знеболення, використовуючи при цьому аппликатор. Іноді у такому разі також використовується аерозоль. В даному випадку знеболюються тільки декілька міліметрів тканини. Така анестезія в стоматології застосовується тільки при легких втручаннях, часто практикується в дитячій стоматології.
Инфильтрационная анестезія — це знеболення, при якому відповідні препарати вводяться з використанням шприца. При цьому м’які тканини просочуються анестетиком. Цей тип знеболення практикується сучасними стоматологами дуже часто, оскільки процедура добре переноситься хворими і при цьому дозволяє ефективно позбавляти людину від больових відчуттів.
Провідникова анестезія в стоматології дає можливість лікареві позбавити пацієнта від болю на відносно великому ділянці. Приміром, у такий спосіб можна знеболити половину щелепи. Цей спосіб оптимально підходить при серйозних операціях, а також практикується у тому випадку, якщо після лікування виникли ускладнення, які вимагають термінового втручання. Цю процедуру відрізняє складніша техніка виконання.
Усі описані методи лікарі практикують з урахуванням індивідуальних особливостей хворого, захворювання та ін. Так, при вагітності у жінки стоматолог завжди застосовує найбільш щадний спосіб місцевого знеболення.
В той же час недостатком місцевого знеболення являється, передусім, те, що чутливість нервових закінчень зникає тільки на відносно невеликий період часу. Як наслідок, цей метод можна застосовувати, якщо лікар проводить лікування одного зуба. Але при ураженні декількох зубів і, відповідно, необхідності їх лікувати відразу доводиться практикувати інші методи.
В якості побічних ефектів такого методу іноді проявляється прискорене серцебиття або спостерігаються коливання артеріального тиску. Це відбувається під впливом адреналіну, що входить до складу анестетиков з метою звуження судин.
Загальне знеболення
Якщо треба повністю позбавити від больової чутливості увесь організм, то практикується проведення загальної анестезії. Наркоз в стоматології лікарі застосовують набагато рідше, ніж місцеву анестезію. Річ у тому, що стоматологія під загальним наркозом має досить багато протипоказань. До того ж у людини, при лікуванні якого був використаний загальний наркоз, пізніше можуть спостерігатися побічні явления, які тривають декілька днів після процедури. Відгуки свідчать, що після наркозу пацієнт може відмічати дуже часте дихання, порушений ритм дихання, бронхоспазм, зміни рухової активності, смикання м’язів. Крім того, в якості побічних явищ, які провокує стоматологія під наркозом, може розвиватися психомоторне збудження, підвищуватися артеріальний тиск, а в особливо важких випадках відзначається часткова втрата пам’яті. Саме тому загальний наркоз в дитячій стоматології використовується рідко.
В якості переваг загального наркозу виділяється забезпечення повного спокою і відсутності потрясінь для пацієнта, можливість лікареві за один сеанс виконати велику кількість різних процедур. При застосуванні загального наркозу у хворого спостерігається набагато менше слиновиділення, тому якість лікування при пломбуванні зубів підвищується. При загальному наркозі відзначається нижчий ризик розвитку запальних процесів після видалення зубів.
Наркоз для зубів лікар обязательно підбирає з обліком не лише фізичного, але і емоційного стану пацієнта. Лікувати зуби під загальним наркозом іноді доцільно у тому випадку, якщо людина демонструє яскраво виражене емоційно напругу і сильну тривожність перед початком процедури. Тому лікування зубів під загальним наркозом призначається тим людям, які проявляють ознаки панічної боязні по відношенню до всього, що пов’язано із стоматологією. Особливо часто у такому разі практикується видалення зубів під загальним наркозом. Крім того, використання загального наркозу доцільне при проведенні протезування, при дуже складних ураженнях зубів, при деяких хронічних супутніх захворюваннях.
У інших випадках, як правило, лікар не бачить необхідності лікувати зуби під наркозом цього типу.
За наявності у людини серйозних захворювань серцево-судинної системи перед початком лікування під загальним наркозом йому треба спочатку пройти усі потрібні обстеження, а в процесі лікування зубів стежити за станм такого пацієнта повинен тільки досвідчений лікар-анестезіолог. При використанні в процесі лікуванні загального наркозу поряд з лікарем має бути уся необхідна апаратура, застосування якої може знадобитися при екстреній ситуації.
Комбіноване знеболення
Комбінована анестезія припускає поєднання неповного загального знеболення і дуже ефективної місцевої анестезії. При цьому місцеве знеболення роблять після того, як заздалегідь пацієнт отримав фармакологічні препарати для розслаблення і заспокоєння. При цьому хворий залишається в повній свідомості. Така зубна анестезія набагато безпечніша, ніж застосування загального наркозу, і у важких випадках може використовуватися навіть при вагітності або при серйозних захворюваннях. Відповідно, тяжкі наслідки, описані вище, при комбінованій анестезії відсутні.
Анестезія при вагітності
У сучасній стоматології анестезія для зубів може не застосовуватися взагалі тільки в те випадку, якщо практикується лазерне лікування. У данном випадку при обробці зуба пацієнт не відчуває особливого дискомфорту, тому анестезія при лікуванні зубів цим методом не потрібна. Саме тому такий метод лікування лікарі радять практикувати під час вагітності.
Втім, стоматологи настійно рекомендують вагітним жінкам відвідувати стоматолога і у тому випадку, якщо можливо тільки традиційне лікування. Місцеві анестетики, які застосовуються в сучасній стоматології, не роблять негативного впливу на майбутню маму і на ненароджену дитину. Найголовніше — лікар повинен знати про вагітність жінки перед початком лікування і підбирати препарат для знеболення з урахуванням цього важливого моменту. Найчастіше як такий препарат використовується ультракаин, який повністю безпечний і при цьому справляє виражене враження. Препарат відносно швидко виводиться з організму людини і практично не потрапляє до плоду через плаценту. Тому його застосовують як при пломбуванні, так і при видаленні зуба у вагітних жінок. У індивидуальном порядку практикується і використання інших препаратів, але тільки під чітким контролем лікаря і з урахуванням індивідуальних особливостей організму жінки.
Найголовніше, щоб вагітна жінка при першій же необхідності відвідувала стоматолога і обов’язково детально розповідала лікареві перед лікуванням про усі особливості її стану.

знеболення в стоматології, загальне знеболення в стоматології, методи знеболення в стоматології, анестезія в стоматології, скільки коштує загальна анастезія в дитячій стоматології, знеболення в стоматології його види, знеболення

Сервіс пошуку лікарів Doc.ua дозволить максимально швидко і без проблем знайти потрібного лікаря і записатися до нього на прийом прямо на сайті, вибравши зручний для вас час і дату. На сайті діє спеціально розроблена рейтингова система лікарів, заснована на оцінках та відгуках користувачів, що дозволить безпомилково знайти лікаря у Львові, який допоможе вирішити вашу проблему. Ми особисто перевіряємо усі відгуки користувачів, щоб давати максимально чесну і об'єктивну оцінку тому чи іншому лікарю. Записатися на прийом