Левоміцетин
Левоміцетин є протимікробним препаратом, який дуже ефективно впливає на цілий ряд як грампозитивних, так і грамнегативних мікроорганізмів. Має яскраво виражену бактеріостатичну дію, а проти окремих штамів діє бактерицидно у високих концентраціях. Мікроорганізми дуже повільно розвивають стійкість до цього препарату. Левомецетин за короткий час після застосування перорально абсорбується в ШКТ. Його біодоступність — 80%%. Пік концентрації в плазмі спостерігається через 1-3 години після вживання. Левоміцетин може проникати крізь гематоплацентарный і гематоенцефалічний бар’єр, також він потрапляє в грудне молоко. Метаболізм препарату відбувається в печінці, виведення проходить через нирки. Деякий відсоток левоміцетину виводиться через кишечник. Напіввиведення ЛС відбувається за період від полуторадо 3,5 години. Цей період збільшується у хворих з порушенням у функціонуванні нирок і печінкинадання і спосіб застосування препарату :
Препарат використовують в процесі терапії хворих з різного роду інфекційними захворюваннями, виникнення яких провокують мікроорганізми з високою чутливістю до дії левоміцетину. Призначають це ЛС, якщо інші засоби проти мікробів застосувати неможливо, або вони є неефективними, при наступних хворобах: хвороби дихальних шляхів інфекційного типу — пневмонія, абсцес легені; хвороби органів черевної порожнини інфекційного типу – перитоніт, черевний тиф, шигельоз, паратиф, сальмонельоз. Також препарат ефективний при лікуванні менінгіту, трахоми, хламідіоза, туляремії.
Пігулки левоміцетину застосовують перорально, за півгодини до їди, ковтаючи цілком і рясно запиваючи. Тим, хто відчуває нудоту після прийняття препарат, слід вживати його через годину після прийому їжі. Період лікування і дози індивідуально визначає фахівець, керуючись конкретною ситуацією. Дорослі пацієнти вживають по 250-500мг препарата три-чотири рази в день. У разі важких інфекційних хвороб дозу для дорослих збільшують до 500-1000 мг препарату. Найвищу дозу левоміцетину — 1000мг чотири рази в день — можна вживати лише за умови знаходження хворого в стаціонарі для контролю діяльності нирок, печінки і картини крові.
Діти від 3 до 8 років вживають по 125мг ЛС три-чотири рази в день. Діти і підлітки від 8 до 16 років можуть вживати по 250мг ЛС три-чотири рази в день. Як правило, курс лікування препаратом левоміцетин тривати тиждень або півтора тижні. Проте якщо препарат переноситься добре, то курс можна продовжити до двох тижнів.
Тривалість терапії, як правило, складає від однієї до півтора тижнів. Якщо ЛС переноситься добре, і при цьому немає побічних ефектів в роботі системи кровотворення, то тривалість терапії може бути збільшуватися до двох тижнів.
Розчин, який готується з порошку левоміцетину, може вводитися внутрішньом’язово і внутрішньовенно. Дітям препарат водиться виключновнутрішньом’язово. Щоб приготувати розчину для ін’єкції в м’яз, порошок з флакона треба розвести в 2-3 мл води для ін’єкцій або 2-3 мл розчину новокаїну 0,25%% або 0,5%%. Вводиться приготований розчин глибоко у верхній зовнішній квадрант сідниці.
Щоб приготувати розчин для струминного внутрішньовенного введення, порошок з флакона треба розвести в 10 мл води для ін’єкцій або в 10 мл розчину глюкозы5%% або 40%%. Вводити препарат внутрішньовенно треба на протязі не менше трьох хвилин. Ін’єкції роблять через рівні інтервали часу. Ін’єкції проводяться через рівні відрізки часу. Період лікування і дози індивідуально визначає фахівець, керуючись конкретною ситуацією.
Дорослі пацієнти приймають по 500-1000 мг левоміцетину двічі або тричі в день. Пацієнти з важкими інфекційними захворюваннями можуть приймати по 1000-2000 мг препарату двічі або тричі в день. У добу хворий може прийняти 4000 препарату як максимальну дозу. Діти і підлітки від 3 до 16 років приймають препарат в25 мг/кг ваги двічі в день.
У офтальмології розчин використовується для парабульбарных ін’єкцій або інстиляцій. Розчиняють його водою для ін’єкцій і 0,9%% розчином натрію хлориду. Ін’єкційний вводиться 0,2-0,3 мл 20%% розчину один або двічі в день. У вигляді інстиляцій по 1-2 краплі левоміцетину закопують в кон’юнктивальний мішок від трьох до п’яти раз на день. При терапії препаратом необхідно вести контроль роботи печінки, нирок, стежити за картиною крові.
Протипоказання і можливі побічні ефекти :
Не можна приймати препарат хворим, які мають високу чутливість до компонент препарату, а також до азидамфениколу і тиамфениколу. Левоміцетин не можуть приймати хворі з порушеннями функції кровотворення, з важкими хворобами печінки, нирок, з дефіцитом глюкозо-6-фосфатдегидрогеназы. Не проводять терапію препаратом хворим з грибками шкіри, екземою, псоріазом, порфирией. Також протипоказаннями є гострі респіраторні захворювання. Левоміцетин не використовують в якостітики ускладнень інфекційного типу при операціях.
Цей лікарський засіб не використовують при вагітності і годування грудьми, не призначають дітям до трьох років. Обережно застосовують це ЛС для лікування літніх людей і тих, хто страждає хворобами серцево-судинної системи. Під ретельним контролем фахівця левоміцетин повинні приймати люди, схильні до аллергиям. З особливою обережністю повинні вживати препарат ті, хто працює з небезпечними механізмами, а також водії автотранспорту.
Під час лікування цим препаратом у хворих може виникнути ряд побічних ефектів. У роботі ШКТ і печінки : блювота, нудота, проблеми з травленням і випорожненням, порушення мікрофлори кишечника, стоматит, глосит, ентероколіт. У разі застосування великих доз може розвинутися гепатотоксична дія. У роботі системи кровотворення і серцево-судинної системи : панцитопенія, гранулоцитопенія, коливання ПЕКЛО, эритроцитопения, анемія, агранулоцитоз, лейкопенія, колапс.
У роботі ЦНС і периферичною нервовой системи: головні болі, запаморочення, сплутана свідомості, високий рівень стомлюваності, енцефалопатія, галюцинації, зміни слуху, зору, смакових відчуттів. Також можуть виникнути алергічні реакції, підвищення температури тіла, кардіоваскулярний колапс, дерматит, суперінфекція.
Особливі рекомендації:
Не можна застосовувати Левоміцетин з цитостатичними ЛС, сульфаніламідами, циметидином, ристомицином, проведенням променевої терапії, інакше може проявлятися пригноблення функції системи кровотворення. У разі паралельного застосування зростає ефект гіпоглікемічних засобів і знижується ефективність пероральних контрацептивів, у складі яких є естроген. Вживання препарат з етиловим спиртом провокує розвиток дисульфирамоподобной реакції.
левоміцетин, левомецетин, левоміцетин ціна, левоміцетин ціна львів, скільки часу виводиться леоміцетин