Дисплазія

Дисплазія – ця загальна назва для стану, при якому у людини відбувається неправильний процес розвитку частин тіла, тканин, органів. При дисплазії у людини неправильно формуються деякі органи або тканини під час внутріутробного розвитку, а також вже після народження. Для дисплазії характерною є зміна у формі, розмірі, будові клітин, органів, тканин. Як правило, дисплазія буває природженою, проте іноді захворювання виникає і після народження, і навіть в дорослому віці. Цей термін прийнято застосовувати до різних хвороб, основою яких стає аномалія розвитку клітини, тканини або органу.
Дисплазія шийки матки
Дисплазія шийки матки є передраковим станом: у жінок, з цим діагнозом багаторазово виникає вірогідність прояву раку шийки матки. Втім, дисплазія шийки матки ще не свідчить про стовідсоткову вірогідність такого результату. В процесі розвитку дисплазії шийки матки у жінки виникає гіперплазия(тобто потовщення), проліферація(тобто розростання), а також спостерігається порушене диференціювання, дозрівання і подальше старіння і відторгнення клітин епітелію. Залежно від того, наскільки виражені подібні патологічні порушення, може йтися про три різні міри дисплазії шийки матки : легку, помірну і важку. Щоб визначити поточну міру захворювання, береться до уваги глибина проникнення патології.

На сьогодні існують дослідження, що свідчать про те, що патологічні процеси шийки матки мають місце у кожної четвертої жінки.
Дисплазія шийки матки розвивається внаслідок прояву деяких причин. Це можуть бути екзогенні чинники,(тобто отримані із зовнішнього середовища) : герпес, ряд хвороб, які передаються статевим шляхом, інфікування вірусами папіломи людини. Саме віруси папіломи людини грають провідну роль в питанні провокації розвитку дисплазії шийки матки.
В якості чинників ендогенних (тобто исходящїх з внутрішнього середовища організму) визначають гормональний дисбаланс, зниження імунітету. Крім того, розвиток дисплазії провокують також змішані чинники.
Щоб здійснити повноцінне встановлення діагнозу, необхідно застосувати ряд досліджень, доцільних в кожному індивідуальному випадку. В процесі діагностики застосовується кольпоскопія. Це дослідження припускає проведення огляду шийки матки хворої на гінекологічному кріслі за допомогою спеціального приладу. В процесі такого огляду зображення збільшується в 10-30 разів. Під час кольпоскопії жінка не відчуває болю.
Для отримання точніших даних при діагностиці застосовується розширена кольпоскопія, в процесі якої лікар вивчає епітелій, а також застосовуються діагностичні проби. Проведення контролю кольпоскопією дозволяє точно узяти аналізи, визначити вогнища дисплазії шийки матки. Не відчуває хвора ніякого дискомфорту і при узятті мазків для цитології. Для цього за допомогою спеціальних щіточок витягаються клеткі епітелію з цервикального каналу і з поверхні шийки матки. Також клітини епітелію беруть з виявлених вогнищ дисплазії.
Якщо у хворої була виявлена дисплазія шийки матки, а також має місце патологічна картина цитології, фахівець призначає проведення біопсії шийки матки. Як правило, цю процедуру проводять з використанням місцевої анестезії. В процесі біопсії під контролем кольпоскопії вилучається частина зміненої тканини з вогнища захворювання. Після цього проводиться гістологічне дослідження такого зразка. Подібний метод діагностики дозволяє точно визначити необхідний підхід до лікування захворювання.
Якщо дисплазія шийки матки була виявлена в цервикальному каналі, то іноді проводиться вискоблювання цервикального каналу і аналіз тканини, яка була видалена.
Лікування дисплазії шийки матки
Методом лікування дисплазії шийки матки, що має високий ефект, вважається деструкція вогнища дисплазії, лазерна коагуляція, радіохвильова коагуляція, припікання рідким азотом. При потрібнийості застосування однієї з вказаних методик поєднується з противірусним лікуванням або терапією хвороб, які передаються статевим шляхом.
Важливо, щоб лікування дисплазії шийки матки жінкам, які не народжували, проводилося самими щадними методами. Після закінчення процесу припікання на шийці матки може з’явитися рубець, який надалі може вплинути на хід пологів. Рубцева шийка розкривається набагато гірше, тому часто в подібній ситуації прибігають до кесареву розтину.
На сьогодні активно застосовуються для лікування дисплазії шийки матки принципово нові методики. Прогресивним методом вважається аргоноплазменная абляція шийки матки. Цей метод має на увазі дію плазми, яку формує іонізований аргон. При цьому інструмент не торкається до тканин, а глибина проникнення точно контролюється. Подібну методику застосовують для лікування як народжуючих, так і не народжуючих жінок.
В якості методів профілактики дисплазії шийки матки і рецидивів захворювання важливо забезпечитьь повноцінне харчування, в яке входять продукти з високим вмістом селену, вітамінів А, вітамінів групи В, інших мікроелементів і вітамінів. Жінці рекомендується повністю відмовитися від паління, в обов’язковому порядку використати бар’єрну контрацепцію під час випадкових сексуальних контактів, а також як мінімум, один раз в рік відвідувати гінеколога.
Дисплазія тазостегнових суглобів
Це захворювання нині діагностується досить часто. Для нього характерне неправильне розташування елементів тазостегнового суглоба. Усі тканини тазостегнового суглоба недорозвинені, і в результаті такої патології вертлужная западина, голівка стегнової кістки і зв’язки, що оточують її, і м’язи розташовуються неправильно. У дітей раннього віку дисплазіями тазостегнового суглоба називають природжений передвивих, підвивих, вивих, незрілий тазостегновий суглоб.
Причиною подібної патології вважається затримка розвитку тазостегнового суглоба у внутріутробному періоді як наслідок поганої наследственності, інфекцій у матері, її літнього віку, токсикозу, сідничного передлежання плоду і ряду інших моментів.
В даному випадку надзвичайно важливо якомога раніше діагностувати цю проблему, адже у новонародженої дитини продовжує формуватися суглоб. Отже, застосування правильного підходу до лікування після своєчасної діагностики дозволяє відновити правильні співвідношення в тазостегновому суглобі ще до тримісячного віку дитини. В той же час за відсутності лікування стан хворої дитини погіршується кожен місяць.
Природжений вивих стегна діагностують ще в пологовому будинку. Потім ортопед повторно оглядає малюка в перші тижні життя і в тримісячному віці. Найчастіше дисплазію тазостегнового суглоба виявляють зважаючи на наявність деяких характерних симптомів.
У хворої дитини з боку ураження має місце обмеження пасивного відведення стегна різною мірою залежно від особливостей патології. З часом обмеження відведення стає більше выраженным.
Також у дитини спостерігається так званий симптом «клацання»: у час відведенні ніжок вивих вправляється і при цьому рука відчуває клацання. Якщо ніжки немовляти привести до середньої лінії, то вивих голівки стегна знову відбувається, і знову чується клацання. Подібний симптом в основному зникає вже через тиждень після народження малюка, проте іноді при м’язовій гіпотонії він зберігається довше.
У дитини з дисплазією асиметричні складки шкіри на стегнах. На стороні, де розвивається дисплазія, таких складок є присутніми більше. Вони глибші і розташовані вище.
Коли малюк спить, його нога встановлена в положення зовнішньої ротації, тобто має місце поворот стопи. Нижня кінцівка при дисплазії може бути укорочена. Такі симптоми можуть проявитися і в комплексі, і окремо. Важливо звертатися до ортопеда при щонайменших підозрах.
Ранню діагностику захворювання можна провести за допомогою застосування ультразвукового дослідження. Такий метод не шкодить дитині і дозволяє отслеживать його стан в динаміці.
Під час діагностики дисплазії тазостегнового суглоба у новонароджених активно застосовується рентгенологічний метод дослідження. Рентген проводять дітям, яким вже виповнилися три місяці. Рентгенівський знімок демонструє міру вивиху, що дозволяє призначити правильну терапію.
При дисплазії тазостегнового суглоба призначається комплексне лікування, яке припускає застосування декількох методів терапії. Це, передусім, лікування положенням, що припускає широке сповивання і накладення малюкові шин. Практикується проведення лікувального масажу, який включає від десяти до п’ятнадцяти сеансів, при цьому курс необхідно повторити приблизно через місяць. Також хороший ефект дає лікувальна гімнастика, яку проводять кілька разів в день, виконуючи усі вправи по десять разів. Метод лікування хвороби вибирають залежно від тяжкості патології і віку хворої дитини. У ідеалі лікування дисплазій тазостегнових суглобів треба починати ще в пологовому будинку.Щоб вилікувати природжений передвивих, практикується застосування спеціальних шин Виленского, що відводять. Перебувати в шині дитина повинна постійно упродовж чотирьох місяців. Існує немало інших шин, які також часто використовуються в процесі лікування за призначенням доктора.
Якщо лікування дитини було розпочате рано, то його можна ставити на ноги у віці 8-11 місяців. Але все таки консервативна методика лікування не завжди дає бажаний результат. Іноді дитині показано проведення оперативного втручання. Подібну операцію проводять, коли дитині виповнюється рік, і застосовується вона при невправимих вивихах, при ускладненнях вправлених раніше вивихів.
Коли дитина підростає, йому рекомендується їздити на велосипеді, широко розставляючи ноги, робити гімнастику в теплій воді, плавати, виконувати регулярно вправи лікувальної гімнастики.
Дисплазія сполучної тканини
Дисплазія сполучної тканини розвивається у дітей, як у внутріутробному періоді, так і після народження. При цьому порушується развитие сполучної тканини. Цю тканину складають клітини, волокна і міжклітинна речовина. Вона широко поширена в організмі людини і є в шкірі, кістках, хрящах, стінках судин і в крові. Найважливішу роль у будові цієї тканини грають волокна. Це колаген, який відповідає за підтримку форми, і еластин, який відповідає за здатність до розслаблення і скорочення.
Дисплазія сполучної тканини є генетично зумовленою недугою, адже основою розвитку хвороби є мутація генів, які відповідають за синтез волокон. Подібні мутації відбуваються в різних генах, і у результаті має місце неправильне формування ланцюгів колагену і еластину. Ті структури, які утворилися під їх дією, не можуть витримати сильних механічних навантажень.
Хвороби сполучної тканини спадкового характеру прийнято підрозділяти на диференційовані і недиференційовані.
Як правило, люди, що страждають дисплазією сполучної тканини, високі, худі і сутулі, у них виступають лопаткиі ключиці. Втім, хворі можуть мати маленьке зростання і дуже крихке складання тіла.
Дисплазія сполучної тканини проявляється дуже різноманітними симптомами, при цьому у хворих, як правило, є дуже багато різних скарг. Відповідно, встановити діагноз не завжди просто.
Проте у більшості випадків до фахівців люди поводяться із скаргами кардіального характеру. У них також є присутньою вегетативна симптоматика: може проявлятися артеріальна гіпотензія, відчуття загальної слабкості, головний біль і тому подібне. Крім того, у хворих з дисплазією сполучної тканини часто мають місце різноманітні диспепсичні явища, запори, метеоризм, болі в животі невизначеного характеру.
Також у хворих з цією недугою можуть розвиватися захворювання дихальної системи, а саме – бронхіти, що часто повторюються, пневмонії, які обумовлює природжена слабкість стінки альвеол і бронха. Крім того, в анамнезі таких пацієнтів, як правило, значаться грижі, плоскостопість, слабкість, м’язова гипотония, кіфосколіоз, поганий апетит. Лікарі виділяють наступні ознаки, що свідчать про те, що у людини розвинулася дисплазія сполучної тканини : занадто низька маса тіла, наявність деформації грудної клітки, присутність різних патологій хребта(це може бути сколіоз, гіперкіфоз, гіперлордоз). Крім того, про цю недугу свідчить долихостеномелия(занадто довгі кінцівки, кисті рук, стопи, що в цілому робить тіло ассиметричным), гіпермобільність суглобів, деформовані кінцівки, шкіра, крізь яку проглядає судинна сітка, вушні раковини дуже м’які.
Щоб правильно поставити діагноз, потрібний дуже ретельний огляд хворого і додаткові дослідження. Для обстеження хворого йому проводять ультразвукове дослідження, а також аналіз на дисбактеріоз. В процесі обстеження пацієнтові необхідно також перевірити стан зору, наявність ЛОР-патологій.
Людям з дисплазією сполучної тканини важливо дуже серйозно віднестися до питання планування сім’їадже у батьків з цією патологією діти народжуються з таким же захворюванням. Батьки повинні усвідомити, що найбільш важким завданням є боротьба з дисплазією, що вже сформувалася, тому лікуванням дисплазії у малюка треба займатися відразу ж після встановлення діагнозу. При ранній терапії запобігти її прогресу можливо.
При лікуванні дисплазії сполучної тканини застосовується комплексний підхід, при якому використовуються як немедикаментозні, так і медикаментозні методи терапії.
Для терапії медикаментозними засобами використовуються препарати, які стимулюють утворення в організмі колагену. В даному випадку застосовується лікування аскорбіновою кислотою, препаратами мукополисахаридной природи, прийом вітамінів групи В і мікроелементів(цинк, мідь, магній).
В якості немедикаментозної терапії застосовується корекція режиму дня, психологічна підтримка, масаж, фізіотерапія, иглорефлексотерапия, вправи лікувальної фізкультури. Людям, які хворіють на дисплазію соединительной тканини, не можна займатися спортом, що припускає сильні навантаження. Тому в даному випадку показана саме лікувальна фізкультура. Важливо також скоректувати живлення хворого, щоб він отримував достатню кількість білків, амінокислот і мікроелементів.
Важливо врахувати, що позитивний ефект від лікування можливий виключно у разі раннього встановлення діагнозу і комплексного підходу до терапії.

дисплазія, гіперкіфоз, дісплазія, дисплазія у немовляти, хто робив радіохвильову коагуляцію у львові, дісплазія шийки матки, який повинен бути аналіз мазка при дисплазії

Сервіс пошуку лікарів Doc.ua дозволить максимально швидко і без проблем знайти потрібного лікаря і записатися до нього на прийом прямо на сайті, вибравши зручний для вас час і дату. На сайті діє спеціально розроблена рейтингова система лікарів, заснована на оцінках та відгуках користувачів, що дозволить безпомилково знайти лікаря у Львові, який допоможе вирішити вашу проблему. Ми особисто перевіряємо усі відгуки користувачів, щоб давати максимально чесну і об'єктивну оцінку тому чи іншому лікарю. Записатися на прийом